Портфоліо Абрамова Романа, 2013
Зміст
Назва проекту
Основні питання
Чи існує проблема культури спілкування в соціальній мережі?
Тематичні питання:
1. У чому полягає особливість такого типу спілкування?
2. Який вплив має інтернет-спілкування на формування комунікативних здібностей людини?
3. Чи дотримуєтеся ви традиційних норм спілкування в соцмережі?
4. Чи потрібно вчитися культурі спілкування в соцмережі?
Змістові питання:
1. Що таке культура спілкування?
2. Що таке "нетикет"?
3. Чого варто уникати в соцмережі?
4. Які є обовязкові атрибути спілкування у відомих вам мережах?Основні та другорядні (дотичні) навчальні предмети
Стилістика
Етика
Педагогіка
Психологія
ІнформатикаНавчальні цілі
Вік учнів, клас
Стислий опис проекту
З поширенням Інтернету, спілкування в його соціальних мережах набуває все більших масштабів. Соціальні мережі насамперед виконують комунікаційно-інформаційну функцію. Звичайна потреба у спілкуванні між людьми сприяла появі у США в 2003-2004 рр. таких мереж як Facebook та LinkedIn, а в Росії та Україні їх приблизних аналогів Odnoklassniki.ru і Vkontakte.ru (2006-2007 рр.) У ході цього проекту учні мають з'ясувати зміст поняття "нетикет" та особливостей його дотримання.
По закінченню проекту, діти повинні вільно володіти відповідями на ключові та тематичні питання, а також уміти продемонструвати навики грамотного спілкування на прикладі рольової гри, заданого діалогу. Також учні повинні підготувати презентацію, публікацію і скласти інструкцію основних правил інтернет-спілкування.Повний План вивчення теми
Опис оцінювання
Діяльність учнів та вчителя
Презентація 1.Які сфери нашого життя найбільш видозмінилися під впливом різних соціальних мереж? 2.Який вид спілкування вам більше імпонує (інтернет-спілкування чи «живе»)? 3.Чи можна вважати революційною подією появ соціальних мереж типу «Вконтакте» чи «Одноклассники»? 4.Чому сьогодні всі пропагують саме такий вид спілкування? 5.Як люди будуть спілкуватися через 10\20 років (у майбутньому)? У результаті обговорення чітко формулюємо призначення соціальних мереж та пропонуємо відповісти на запитання у Опитуванні (результати опитування допоможуть вчителю у плануванні своїх дій). На самостійне опрацювання учням пропонується таке завдання: 6.Підготувати (або знайти) пам’ятку як треба спілкуватися в соціальній мережі. 7.Порівняти роботу різних соцмереж. 8.Визначитися із функціями соціальних мереж.
9.Порівняти електронне та живе спілкування.