Опера
Opera — веб-оглядач та програмний пакет для роботи в Інтернеті. Розробляється Норвегія|норвезькою компанією Opera Software. Розроблено в 1994 році групою дослідників з Норвегія|норвезької компанії Telenor. С 1995 року продукт компанії Opera Software, утвореної авторами першої версії браузера. Сумарна ринкова частка Opera і Opera Mobile в березні 2012 року становила Шаблон:Зростання 2,09%. Крім того, частка Opera Mini становила Шаблон:Зростання 15,39%. За популярністю в Україні Opera станом на 2009 займав близько 25-30% ринку і був другим браузером, поступаючись лише IE. Opera безкоштовний для персональних комп'ютерів. Міжнародна версія браузера має багатомовний інтерфейс, включаючи український.
Браузер написаний на мові програмування C++, має високу швидкість роботи. У Opera розширені функціональні можливості використання комп'ютерна миша|миші: окрім стандартних способів навігації передбачені так звані «жести мишею». У систему безпеки браузера входять: вбудований захист від фішингу; додаткове кодування інформаційного потоку при роботі зі сторінками, що містять запити конфіденційних відомостей; можливість видалення HTTP-Cookies, очищення історії відвідувань одним кліком миші, а також стартова панель «Speed Dial (Opera)|Speed Dial».
Крім основних функцій браузера, за час, що минув з моменту появи пакета, в нього були інтегровані можливості поштового/новинного клієнта Opera Mail, адресної книги, клієнта файлообмінна мережа|пірингової мережі BitTorrent (протокол)|BitTorrent, RSS-агрегатор|агрегатора RSS, клієнта IRC, менеджер завантажень|менеджера завантажень, WAP-браузера, Opera Link, а також віджети - графічні модулі, засновані на технології HTML і працюють поза вікна браузера.
Історія
Браузер Opera протягом свого розвитку був піонером із впровадження новацій, які сьогодні є стандартом де-факто для всіх браузерів. Так в Opera з'явилися вкладки для окремих сторінок, він промальовував довгі таблиці вже в процесі їхнього завантаження, оптимізував роботу з кешем для зручного перегляду попередніх сторінок з урахуванням заповнених форм. Всі ці нововведення сприяли становленню Opera як «швидкого браузера».
До версії 2.0 браузер називався MultiTorg Opera і не був доступний для широкої публіки. Онлайн документи свідчать, що його було представлено на Третій Міжнародній WWW Конференції у 1995 році. Вже тоді Opera використовував інтерфейс MDI (multiple document interface) — вигляд програми, коли додаткові вікна відкриваються всередині батьківського вікна, що робить зручнішим перегляд кількох сторінок одночасно.
- Після виходу на ринок у 1996 році браузер був платним, згодом з'явилася опція безплатного користування за умови показу рекламного банера нагорі програмного вікна.
Opera 9.5
У Opera 9.5 представлений новий двигун JavaScript, який використовує менше системних ресурсів в порівнянні з попереднім, забезпечуючи швидший і плавніший серфінг.
У браузері працює сервіс Opera Link, який забезпечує синхронізацію закладок і сайтів Speed Dial між версією Opera для робочого столу і Opera Mini для мобільних телефонів. Багато уваги було приділено вбудованому застосуванню для читання пошти. Opera Mail працює швидше і використовує менше пам'яті. Також були вирішені проблеми із зависанням програми при перевірці пошти і отриманні новин. Окрім цього, покращена робота з декількома аккаунтами, додана можливість відображення поштової скриньки в ієрархічному вигляді, покращені обробка чернеток та інтерфейс панелі Mail.
Також в Opera 9.5 безліч поліпшень, які стосуються сумісності з сайтами (на це користувачі Opera скаржаться розробникам найчастіше). Зокрема, виправлені проблеми з сайтами Google, із стандартним шаблоном Wordpress, в різних бібліотеках Javascript. Kestrel також має підтримку деяких нових опцій, які допомагають поліпшити сумісність з сайтами. Серед них підтримка властивостей CSS «overflow-x» and «overflow-y», Javascript Getters і Setters.
Opera 9.5 підтримує програми для читання з екрану. Програма працює з Window-eyes, JAWS|Jaws і Voiceover на OS X. Окрім цього, покращена просторова навігація і спрощені гарячі клавіші.
У новому релізі також представлена нова система захисту від онлайн-шахрайства, і цей захист вперше включений за умовчанням. Модуль для захисту користувачів від онлайн-шахрайства в новій Opera 9.5 об'єднує власні розробки Opera Software і технології від компанії Hautesecure, яка займається розробкою засобів для забезпечення безпеки в інтернеті. Завдяки наявності цієї технології, нова Opera стежить за тим, щоб користувач випадково не викачав за допомогою браузера шкідливу програму, яка могла б вкрасти його особисті дані.
Також Opera 9.5 забезпечує підтримку сертифікатів Extended Validation (EV) SSL. Варто також відзначити функцію швидкого пошуку, за допомогою якої можна швидко знайти одну з відвіданих сторінок, ввівши слова, які на ній зустрічаються. [1]
Помилка цитування: Для наявного тегу <ref>
не знайдено відповідного тегу <references/>