Конспект урока№10 Ковалевой Евгении
Тема уроку: Опис і реалізація найпростіших циклічних програм.
Мета: закріпити отримані знання по темі "Циклічні програми", навчитися застосовувати отримані знання для розв'язування задач; розвивати логічне мислення, пізнавальну активність, пам'ять та увагу; формувати в учнів комп'ютерну грамотність, виховувати бережне відношення до компютерної техніки.
Тип уроку: урок розвитку і закріплення умінь та навичок.
Хід уроку:
1. Організаційний момент:
Добрий день , сідайте.Записуємо нову тему у зошити "Опис і реалізація найпростіших циклічних програм "
ІІ Актуалізація опорних знань
Давайте пригадаємо що ви вже знаєте.
1). Що називається циклом?
2). Які цикли ви знаєте?
3). В яких випадках використовується цикл While (For)?
До дошки викликаються три учні. Кожному дається завдання описати один з типів циклів і розповісти, як він працює.
'ІІІ Розв'язування вправ.
На попередньому уроці ми з вами вивчили як описуються цикли в мові Паскаль, а сьогодні спробуємо навчитися застосовувати ці знання для розв'язування задач.
Задача1:
Із чисел від 10 до 99 вивести ті, сума цифр яких дорівнює n.
Питання до учнів:
-Яким типом циклу будемо користуватися?
- Яким чином можна виділити останню (молодшу) цифру числа?
-Яким чином можна виділити першу (старшу) цифру числа?
Позначимо через к- чергове число;
P1 - старшу цифру числа k,
P2 - молодшу цифру числа k,
S - суму цифр числа k, будемо друкувати тільки в тому випадку, коли сума P1 и P2 буде рівна S.
Розв'язування цієї задачі проводимо методом роботи під керівництвом вчителя. Спочатку складаємо блок-схему, а потім викликаємо учня до дошки записати програму на мові Паскаль.
PROGRAM Z1;
VAR k,n,P1,P2,S:INTEGER;
BEGIN
WRITELN('введіть ціле число');
Readln(n); {вводимо ціле число}
For k:=10 to 99 do
Begin
P1:=k div 10; {виділяемо старшу цифру}
P2:=k mod 10; {виділяємо молодшу цифру}
S:=P1+P2;
IF S=n THEN WRITELN(k);
END;
END.