Технологія DSL

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Що являє собою технологія DSL?

хDSL являє собою родину технологій, що дозволяють значно розширити пропускну здатність абонентської лінії місцевої телефонної мережі шляхом використання ефективних лінійних кодів та адаптивних методів корекції перекручувань лінії на основі сучасних досягнень мікроелектроніки і методів цифрової обробки сигналу. В абревіатурі xDSL символ "х" використається для позначення першого символу в назві конкретної технології, а DSL позначає цифрову абонентську лінію DSL (Digital Subscriber Line -цифрова абонентська лiнiя). Технологія хDSL дозволяє передавати дані зі швидкістю, що значно перевищує ті швидкості, які доступні навіть найкращим аналоговим і цифровим модемам. Ці технології підтримують передачу голосу, високошвидкісну передачу даних і відеосигналів, створюючи при цьому значні переваги як для абонентів, так і для провайдерів. Більше того, багато технологій хDSL дозволяють сполучати високошвидкісну передачу даних і передачу голосу по одній і тій же мідній парі. Існуючі типи технологій хDSL, розрізняються в основному за тим яку вони використовують форму модуляції та швидкості передачі даних.

Технології хDSL є найбільш практичним рішенням, спрямованим на максимальне збільшення обсягу даних, переданих по існуючих телефонних лініях. Застосування технологій хDSL для високошвидкісного доступу до послуг мережі особливо примітно тим, що ці технології використовують існуючу кабельну інфрастуктуру місцевих телефонних мереж, як середовище передачі. Це дозволяє провайдерам заощаджувати значні засоби та більш швидко (і за розумною ціною) створювати для своїх абонентів велику кількість нових служб передачі даних.

Чому виникла потреба в DSL технологіях?

Потреба в технологіях хDSL з'явилася в першу чергу у зв'язку з дуже швидким ростом мережі Інтернет. Користувачі мають потребу в збільшенні швидкості передачі й розширенні можливостей дистанційного доступу - усього того, що не може підтримуватися традиційно використовуваними технологіями.

Системи хDSL являють собою високошвидкісні канали передачі даних, які крім високошвидкісного доступу до Інтернет можуть бути також використані для організації відео-конференцій, інтерактивних мультимедійних програм, а також як засіб дистанційного доступу надомних працівників домашніх офісів до LAN (ЛВС) корпорацій. Зрозуміло, є багато інших можливостей застосування технологій хDSL. Так, наприклад, рекламне агентство може використати системи хDSL для передачі й прийому об'ємних графічних файлів, коли необхідно одержати схвалення клієнта; після цього за лічені секунди файл може бути відправлений на друк.

Як відбувається інсталяція DSL?

Для інсталяції DSL ви повинні мати доступ до кабельної телефонної мережі. DSL модеми встановлюються на обох кінцях телефонної лінії: один модем установлюється в абонента, а інший - на телефонній станції.

На відміну від більше ранніх технологій використання мідної телефонної лінії, системи хDSL не вимагає ручного настроювання при установці. Модем автоматично аналізує лінію й налаштовує з'єднання за лічені секунди. Даний процес триває й під час з'єднання, тому що модем аналізує зміни, що відбулися в лінії (наприклад, пов'язані зі зміною температури). Модеми використовують удосконалені алгоритми цифрової обробки сигналу (DSP), які створюють математичні моделі перекручувань(искажений), внесених лінією, і здійснюють автоматичну корекцію. На швидкість передачі даних впливає довжина лінії, що залежить від перетину жил кабелю, типу ізоляції й рівня присутніх у лінії перешкод.

Файл:Inet1.jpg

Що таке xDSL?

xDSL є узагальненою абревіатурою для технологій DSL (цифрова абонентська лінія). DSL являє собою технологію з'єднання користувача й телефонної станції, що дозволяє значно розширити використовуваний частотний діапазон наявні лінії телефонної кабельної мережі й надати користувачам сучасний рівень послуг.

Технології xDSL дозволяють використати значно більше широку смугу частот у порівнянні із традиційними телефонними службами, що, у свою чергу, значно збільшує швидкість прийому й передачі інформації.







Збiльшення потокiв iнформацiї, переданих по мережi Iнтернет компанiями i приватними користувачами, а також потреба в органiзацiї вилученого доступу до корпоративних мереж, породили потребу в створеннi недорогих технологiй цифрової високошвидкiсної передачi даних по самому "вузькому" мiсцю цифрової мережi - абонентській телефоннії лiнiї. Технологiї DSL дозволяють значно збiльшити швидкiсть передачi даних по мiдних парах телефонних проводiв без необхiдностi модернiзацiї абонентських телефонних лiнiй. Саме можливiсть перетворення iснуючих телефонних лiнiй у високошвидкiснi канали передачi даних i є головною перевагою технологiй DSL.

Так що ж таке технологiя DSL?

Скорочення DSL розшифровується як Digital Subscriber Line (цифрова абонентська лiнiя). DSL є досить новою технологiєю, що дозволяє значно розширити смугу пропущення старих мiдних телефонних лiнiй, що з'єднують телефоннi станцiї з iндивiдуальними абонентами. Будь-який абонент, що користується в даний момент звичайним телефонним зв'язком, має можливiсть за допомогою технологiї DSL значно збiльшити швидкiсть свого з'єднання, наприклад, з мережею Iнтернет. Варто пам'ятати, що для органiзацiї лiнiї DSL використовуються саме iснуючi телефоннi лiнiї; дана технологiя тим i гарна, що не вимагає прокладання додаткових телефонних кабелiв. У результатi ви одержуєте цiлодобовий доступ у мережу Iнтернет зi збереженням нормальної роботи звичайного телефонного зв'язку. Завдяки рiзноманiттю технологiй DSL користувач може вибрати придатну саме йому швидкiсть передачi даних. Сучаснi технологiї DSL надають можливiсть органiзацiї високошвидкiсного доступу в Iнтернет у кожен будинок чи на кожне пiдприємство середнього i малого бiзнесу, перетворюючи звичайнi телефоннi кабелi у високошвидкiснi цифровi канали. Причому швидкiсть передачi даних залежить тiльки вiд якостi i довжини лiнiї, що з'єднують користувача i провайдера. При цьому провайдери звичайно дають можливiсть користувачу самому вибрати швидкiсть передачi, найбiльш вiдповiдну його iндивiдуальним потребам.

Як працює DSL

Телефонний апарат, встановлений у вас вдома чи в офiсi, з'єднується з устаткуванням телефонної станцiї за допомогою крученої пари мiдних проводiв. Традицiйний телефонний зв'язок призначений для звичайних телефонних розмов з iншими абонентами телефонної мережi. При цьому по мережi передаються аналоговi сигнали. Телефонний апарат сприймає акустичнi коливання (якi є природним аналоговим сигналом) i перетворить їх в електричний сигнал, амплiтуда i частота якого постiйно змiнюється. Тому що вся робота телефонної мережi побудована на передачi аналогових сигналiв, простiше всього, звичайно ж, використовувати для передачi iнформацiї мiж абонентами чи абонентом i провайдером саме такий метод. Саме тому вам довелося прикупляти на додаток до вашого комп'ютера ще i модем, що дозволяє демодулювати аналоговий сигнал i перетворити його в послiдовнiсть нулiв i одиниць цифрової iнформацiї, яка сприймається комп'ютером.

При передачi аналогових сигналiв використовується тiльки невелика частина смуги пропущення крученої пари мiдних телефонних проводiв; при цьому максимальна швидкiсть передачi, що може бути досягнута за допомогою звичайного модему, складає близько 56 Кбіт/с. DSL представляє собою технологiю, що виключає необхiднiсть перетворення сигналу з аналогової форми в цифрову форму i навпаки. Цифровi данi передаються на ваш комп'ютер саме як цифровi данi, що дозволяє використовувати набагато бiльш широку смугу частот телефонної лiнiї. При цьому iснує можливiсть одночасно використовувати й аналоговий телефонний зв'язок, i цифрову високошвидкiсну передачу даних по однiй i тiй же самій лiнiї, роздiляючи спектри цих сигналів.

Файл:DSL 1.jpg

Типи технологiй DSL

ADSL (Asymmetric Digital Subscriber Line—асиметрична цифрова абонентська лінія): варіант DSL, що дозволяє передавати дані користувачеві зі швидкістю до 8 Мбіт/с, а від користувача — до 1 Мбіт/с.

ADSL2+(асиметрична цифрова абонентська лінія): варіант DSL, що дозволяє передавати дані користувачеві зі швидкістю до 24 Мбіт/с, а від користувача—до 3,5 Мбіт/с.

R-ADSL (Rate-Adaptive Digital Subscriber Line—цифрова абонентська лінія із адаптацією швидкості з'єднання): забезпечує таку ж швидкість передачі даних, що й ADSL, але при цьому дозволяєадаптувати швидкість передачі до протяжності й стану витої пари дротів, що використовуються. При використанні технології R-ADSL зв'язок на різних телефонних лініях буде мати різну швидкість передачі даних. Швидкість передачі даних може обиратися за синхронізації лінії, під час з'єднання або за сигналом, що надходить зі станції.

DDSL (DDS DSL — цифрова абонентська лінія DDS) — варіант широкосмугової DSL, що забезпечує доступ за технологією Frame Relay зі швидкістю передачі даних від 9,6 Кбіт/с до 768 Кбіт/с.

ADSL G.Lite, або ADSL Lite — варіант ADSL, що має як асиметричний режим передачі з пропускною здатністю до 1,536 Мбіт/с від мережі до користувача, і зі швидкістю до 384 Кбіт/с від користувача, так і симетричний режим передачі зі швидкістю до 384 Кбіт/с в обох напрямах передачі.

CDSL (Consumer Digital Subscriber Line) — розроблена компанією Rockwell Semiconductor Systems і є практично першою версією ADSL G.Lite.

IDSL (цифрова абонентська лінія ISDN) — недорога та випробована технологія, що використовує чіпи цифрової абонентської лінії основного доступу BRI ISDN та забезпечує абонентський доступ зі швидкістю до 128 Кбіт/с.

HDSL (High Speed Digital Subscriber Line — високошвидкісна цифрова абонентська лінія) — варіант DSL з більш високою швидкістю передачі, що дозволяє організувати передачу зі швидкістю більше 1,5 Мбіт/с або більше 2 Мбіт/с в обох напрямах передачі даних.

HDSL2 — представляє собою вдосконалений варіант технології HDSL, який має ті ж самі функції, що і звичайна технологія HDSL, але при цьому використовує для роботи лише одну пару телефонного кабелю (коли HDSL передає по двом мідним парам).

SDSL (Simple Digital Subscriber Line — симетрична високошвидкісна цифрова абонентська лінія, що працює по одній парі) — відомі дві модифікації цього устаткування: MSDSL (багатошвидкісна SDSL) I HDSL2, що мають вбудований механізм адаптації швидкості передачі до параметрів фізичної лінії.

VDSL (Very High Speed Digital Subscriber Line — зверхвисокошвидкісна цифрова абонентська лінія)—технологія DSL, що забезпечує швидкість передачі даних до користувача до 52 Мбіт/с.

Reach DSL — належить до групи симетричних технологій і була спеціально розроблена для використання на довгих й неякісних абонентських лініях. Швидкість в обох напрямах—до 2,2 Мбіт/с на відстані не менше 9 км без обладнання ретрансляції.

ADSL2 i ADSL2+:модифікації «класичної» технології ADSL. У них за практично такої ж дальності передачі, що й в ADSL, швидкості збільшені до 12 й 25 Мбіт/с відповідно. Крім того, реалізована функція адаптивної зміни швидкості. Завдяки цим змінам стала можливою підтримка більшої кількості нових додаткових послуг (відео, мультимедіа тощо).