Текстові процесори.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Bид прикладної комп'ютерної програми, призначеної для виробництва (включаючи набір, редагування, форматування, іноді друк) будь-якого виду друкованої інформації. Іноді текстовий процесор називають текстовим редактором другого роду.

Текстовими процесорами в 1970-і - 1980-і роки називали призначені для набору і друку текстів машини індивідуального та офісного використання, що складаються з клавіатури, вбудованого комп'ютера для найпростішого редагування тексту, а також електричного друкованого пристрою. Пізніше найменування «текстовий процесор» стало використовуватися для комп'ютерних програм, призначених для аналогічного використання.

Текстові процесори, на відміну від текстових редакторів, мають більше можливостей для форматування тексту, впровадження в нього графіки, формул, таблиць та інших об'єктів. Тому вони можуть бути використані не тільки для набору текстів, а й для створення різного роду документів, у тому числі офіційних. Найбільш відомими прикладами текстових процесорів є Microsoft Word і OpenOffice.org Writer. Машина - текстовий процесор брата WP-1400D, 1994 рік

Програми для роботи з текстами можна розділити на прості текстові процесори, потужні текстові процесори і видавничі системи.

Writer

OpenOffice.org Writer

OpenOffice.org - вільно-доступний, повнофункціональний офісний пакет.OpenOffice.org (OOo) одночасно є і програмним продуктом і об'єднанням добровольців, що роблять і підтримують дане програмне забезпечення. Офісний набір OpenOffice.org включає компонент Writer.

Writer (текстовий процесор) – інструмент із багатими можливостями для створення листів, книг, звітів, інформаційних бюлетенів, брошур і інших документів. Writer дозволяє зберігати документи в різних форматах, включаючи Microsoft Word, RTF, XHTML і OASIS Open Document Format, який є форматом, використовуваним за замовчуванням, починаючи з версії OpenOffice.org 2.0, а також у форматі попередніх версій Writer (включаючи і версію SO Writer 5.2). Письменник також дозволяє виконувати експорт в формат MediaWiki (у версіях 3,0 і вище - за допомогою додатково встановленого розширення). При цьому він дозволяє імпортувати документи Corel WordPerfect (WDP), 602 документів (0,602), WPS Word (WPS), файлів деяких форматів мобільних текстових процесорів на платформах PocketPC і Палм та деяких інших.

Writer вільним аналогом власницького Microsoft Word. Writer також має деякі можливості, відсутні в Word, наприклад, підтримку стилів сторінок.

Список підтримуваних форматів і якість експорту / імпорту постійно поліпшується (пр. - підтримка формату 602 документа з'явилася у версії 2.2.1).

Як і всі програми, що входять до складу OpenOffice.org, Writer може бути запущений на безлічі різних операційних систем, включаючи Linux, Mac OS X, FreeBSD і Microsoft Windows.

Крім того, існує спеціальна версія OpenOffice.org Writer Portable (частина OpenOffice.org Portable) яку можна використовувати без установки, що дозволяє запускати його, наприклад, з флеш-диска.

критика

-На відміну від таких редакторів, як Microsoft Word і Abiword, в Writer відсутня перевірка граматики, хоча і присутній перевірка орфографії. Для включення перевірки граматики потрібно встановити спеціальне розширення.

-Можливість роботи з електронною поштою, яка була повністю переписана у версії 2.0, все ще менш стабільна і розширювана в порівнянні з іншими текстовими процесорами.

-Час «холодного запуску» Writer вищий, ніж в інших текстових процесорах. Часто стверджується, що продуктивність Writer нижча, ніж у Word, але різні тести показують, що швидкість їх роботи приблизно дорівнює.