3. Телеграф і телефон.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

У 1837 році американський художник і винахідник Самюель Морзе (1791-1872) створив електричний дротового (або дротяний, як його раніше називали) телеграф - перший засіб далекої електрозв'язку.

 Азбука Морзе

Азбука Морзе існує вже понад 160 років і в наші дні використовується в радіоаматорського зв'язку, для передачі сигналів з полярних станцій і сигналів лиха. Сигнал SOS - "три крапки - три тире - три крапки" відомий всім. У 1844 році С. Морзе побудував першу телеграфну лінію Балтімор-Вашингтон і 24 травня передав першу телеграму: "Дивовижні справи твої, Господи!" Пізніше були винайдені літеродрукувальні телеграфні апарати - Юза, Бодо, Сіменса, і швидкість передачі зросла.


Exampleruyruy.jpghttp://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B7%D0%B5,_%D0%A1%D1%8D%D0%BC%D1%8E%D1%8D%D0%BB

На основі телеграфу був створений телефон - один з найпоширеніших у наш час видів електричного зв'язку. Винайшов його американець Олександр Белл в 1876 році. На винахід телефону претендували десятки і навіть сотні винахідників, але лише А. Белл довів його до практичного застосування. Працюючи над створенням багатоканального телеграфу, Белл, добре знайомий з акустикою, звернув увагу на виникнення звуку в телеграфному апараті при появі електричного сигналу.

Перші слова, сказані по телефону 10 березня 1876, належать самому шотландському винахідникові Олександру Беллу: Mr. Watson - Come here - I want to see you ("Містер Уотсон, зайдіть, я хочу вас бачити"). Дзвонив Белл своєму помічникові Уотсону в сусідню кімнату.

У 1876 році Олександр Белл демонстрував свій апарат на Філадельфійської всесвітній виставці. Там вперше прозвучало слово «телефон» - так Олександр Белл назвав свій "мовець телеграф". До здивування журі, з рупора дивовижного апарата почувся монолог Принца Датського «Бути чи не бути?", Що виконується в цей же самий час, але в іншому приміщенні, самим винахідником. Винахід Белла стало сенсацією Філадельфійської виставки.


Examplerhuyruy.jpghttp://ru.wikipedia.org/wiki/%D0%90%D0%B7%D0%B1%D1%83%D0%BA%D0%B0_%D0%9C%D0%BE%D1%80%D0%B7%D0%B5

Телефон Л.М. Ерікссона: у ньому мікрофон і телефон об'єднані в єдину конструкцію - мікротелефонну трубку, яку абонент при розмові тримає в руці. Телефонний апарат служить одночасно і передають, і прийомним апаратом. Звичайний апарат з'єднаний з мікротелефонною трубкою телефонним шнуром.

Телефонні апарати Ерікссона з мікротелефонної трубкою - настінний і настільний У 1881 році А.Б. Строуджер запатентував декадно-крокову систему автоматичної телефонної станції (АТС), а в 1889 році створив електромеханічний кроковий шукач - АТС. У 1896 році в м. Аугуста (США) була побудована перша діюча







Розвиток засобів зв'язку