Web 2.0 для мережевого проекту

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Мережеві щоденники (блоги)

Закладки

Це сервіси для роботи з обраними закладками в Інтернеті. Він дає можливість користувачам зберігати й систематизувати закладки в Інтернеті, ділитися й обмінюватися ними із друзями й знайомими, створювати співтовариства за темами й інтересами, збирати в рамках цих співтовариств посилання, разом з іншими учасниками.

Крім того сервіс надає можливості показати іншим кращі посилання, які вам вдалося знайти за тією чи іншою темою. Зберігання закладок на BobrDobr.ru дає можливість зручного доступу до них з будь-якого комп'ютера з будь-якої частини світу. Як самому користувачеві, так й (за його бажанням) іншим людям. При цьому в користувача завжди є можливість вирішити, кому і в якому обсязі надати доступ до своїх закладок.



Геосервіси

  • Геосервіс ВикиМапия http://wikimapia.org Призначений для нанесення на карту миру локальних об'єктів.
  • Геосервис «Панорамио» http://panoramio.com Призначений для збереження фотографій, прив'язанних до карти.
  • Google maps http://maps.google.com.ua Детальні карти и маршрути проїзду.
  • Яндекс Карты http://maps.yandex.ru/ Детальні карти и маршрути проїзду.



Соціальні мережі

  • | Соціальна мережа Microsoft Партнерство в навчанні
  • Professionali.ru - это социальная сеть, объединяющая специалистов и бизнесменов по отраслевым, профессиональным и географическим признакам
  • Социальные Сети от А до Я - это тематический портал о социальных сетях. Главным достоинством проекта является тщательный подбор материалов о социальных сетях во всех аспектах деятельности, от использования сетей в повседневной жизни до разработки систем поддержки социальных сетей и тенденций развития отрасли.

Сервіси для збереження медіафайлів

Відеосевіси

Соціальні сервіси, призначені для збереження, перегляду та обговорення цифрових відеозаписів. В сервісі використовують мітки-категорії. У відповідності до присвоєних міток окремі відеозаписи можуть об‘єднуватися у тематичні „телевізійні канали”. Користувачі сервісу можуть:

  • Завантажувати на сервер, відмічати мітками та обмінюватися відеокліпами
  • Переглядати відеокліпи інших користувачів
  • Знаходити, створювати та об‘єднувати користувачів в тематичні групи
  • Підписуватися на оновлення відео кліпів, створювати плей-листи та „відео канали”
  • Інтегрувати відео кліпи з Ютьюб на власні веб-сайти.

Підтримуються відео-файли, створені за допомогою цифрової камери, відеокамери та мобільних телефонів в форматах .WMV, .AVI, .MOV, и .MPG .

Аудіосервіси

Сервіси для збереження фотографій

Веб-фотоальбом – сервіс, що допомагає користувачам швидко й без зайвих труднощів публікувати фотографії в Інтернеті. Сервіс пропонує наступні можливості:

  • безкоштовного простору для зберігання. Цього вистачить для публікації багатьох фотографій й обміну ними; при необхідності простір можна збільшити;
  • високу якість фотографій, а також автоматичну зміну їхнього розміру й оптимізацію для перегляду на всьому просторі екрана;
  • повне керування фотографіями, що спрощує завантаження опублікованих фотографій назад на комп'ютер.

Онлайн-фотоальбоми:

Сервіси для збереження презентацій

Соціальні сервіси, що дозволяють конвертувати презентації PowerPoint у формат Flash і призначені для зберігання й подальшого особистого, або спільного їхнього використання. Такі сервіси надають користувачеві можливість демонстрації своїх презентацій в онлайн-режимі. Додавання презентації здійснюється шляхом завантаження файлу з вашого комп'ютера (підтримуються формати PowerPoint, OpenOffice, Keynote або PDF). Подальшого редагування не передбачається (не усі сервіси). Відразу після розміщення матеріали стають доступними для перегляду іншими користувачами.


Сервіси для збереження публікацій і документів

Соціальний сервіс, який дозволяє будь-якому користувачу інтернету легко публікувати, розповсюджувати та спільно використовувати електронні книги, документи, презентації, інформаційні бюлетні та інше. Документи з Scribd показуються в спеціальному флеш-модулі, який можна також вставляти й на будь-які сторінки (наприклад, блоги), використовуючи надаваний сервісом HTML-Код. Цей модуль не набагато гірший за функціям перегляду документа, наприклад, за Microsoft Word. Закачати документ можна у форматі PDF, .doc, .txt тощо.



RSS



Сервіс GoogleDocs дає можливість користувачам працювати з текстовими, табличними документами і презентаціями просто у вікні браузера. Документи можна форматувати і редагувати в режимі он-лайн, редагувати документи разом з іншими людьми, публікувати документі в Інтернеті для всіх користувачів у вигляді веб-сторінок або поміщати документи у свій блог.

Використовуючи цей сервіс, користувач не лише економить на офісному пакеті, а повністю перебудовує свою роботу з документами. Всі важливі документи, які бажано мати "під рукою", можна тепер зберігати в мережі, редагувати з будь-якого комп'ютера і легко і швидко відправляти електронною поштою. Але головне - це можливість спільної роботи з документами. Ці переваги дозволять по-новому організувати роботу у мережевому проекті.

Календар Google - безкоштовна відкрита інтерактивна служба "Календар". За допомогою календаря Google простіше відстежити усі важливі життєві події - дні народження, збори, спортивні заходи, прийоми у лікарів - все в одному місці. За допомогою календаря Google можна легко призначати заходи і розсилати запрошення, надавати до них доступ друзям та родичам (чи зберігати тільки для особистого використання), а також знаходити заходи, що цікавлять Вас, в Інтернеті. Він допомагає привести справи в порядок.


Будемо Вам щиро вдячні, шановні студенти, якщо цей список поповниться новими ресурсами. З повагою, --Копотий Виктория 09:57, 7 вересня 2011 (EEST).

Повернутися на сторінку Використання інформаційно-комунікаційних технологій в навчальному процесі