Обговорення користувача:9108387
Лабораторна робота №2 "Текст" Лауш Андрій
Зміст
Правила набору тексту
1. Перед знаком пунктуації пробіл не ставиться (виняток становлять відкриваються парні знаки, наприклад, дужки, лапки). Після розділового знака пробіл обов'язковий (якщо цей знак не варто в кінці абзацу). Тире виділяється пробілами з двох сторін. Дефіс пробілами не виділяється.
2. Числівники порядкові і кількісні виражаються в простому тексті словами (зазвичай, однозначні при наявності скорочених найменувань), цифрами (багатозначні і при наявності скорочених позначень) і змішаним способом (після десятків тисяч часто застосовуються вирази подібне - 25 тис.), Числівники в непрямих відмінках набирають з так званими наращениями (6-го). У наборі зустрічаються арабські і римські цифри.
3. Індекси і показники між собою і від попередніх і наступних елементів набору не повинні бути розділені пропуском (Н2О, м3/ С)
4. Не можна набирати в різних рядках прізвища та ініціали, до них відносяться, а також відокремлювати один ініціал від іншого.
5. Не слід залишати в кінці рядка приводи та спілки (з однієї-трьох букв), що починають пропозиція, а також однобуквені союзи і прийменники в середині пропозицій.
6. Останній рядок в абзаці не повинна бути занадто короткою. Треба намагатися уникати залишення в рядку або перенесення двох букв. Текст останнього рядка повинен бути в 1,5 - 2 рази більше розміру абзацного відступу, тобто містити не менше 5 - 7 букв. Якщо цього не виходить, необхідно привести залишок тексту в попередні рядки або вигнати з них частина тексту. Це правило не стосується кінцевим рядках в математичних міркуваннях, коли текст може бути зовсім коротким, наприклад "і", "або" і т.п.
7. Знаки градуса (°), хвилини ('), секунди (' ') від попередніх чисел не повинні бути відокремлені пропуском, а від подальших чисел повинні бути відокремлені пропуском (10 ° 15').
8. Знак параграфа (§) застосовують тільки з відносяться до них числами і відокремлюють пропуском від них і від решти тексту з двох сторін. Здвоєні знаки набираються впритул один до одного. Якщо до знаку належить кілька чисел, то між собою вони відокремлюються пробілами. Не можна в різних рядках набирати знаки і пов'язані з ним цифри.
9. При наборі тексту одного абзацу клавіша «Переклад рядка» («Enter») натискається тільки в кінці цього абзацу.
10. Між словами потрібно ставити рівно один пробіл. Рівномірний розподіл слів у рядку текстовим процесором виконується автоматично. Абзацний відступ (новий рядок) встановлювати за допомогою пробілів заборонено; для цього використовуються можливості текстового процесора (наприклад, можна використовувати бігунки на горизонтальній смузі прокрутки або табулятор). Знак нерозривний пробіл (Вставка > Символ, вкладка Спеціальні знаки або комбінація клавіш CTRL + SHIFT + пробіл) Перешкоджає символам, між якими він поставлений, розташовуватися на різних рядках, і зберігається фіксованим при будь-якому вирівнюванні абзацу (не може збільшуватися, на відміну від звичайного пробілу).
11. У текстовому наборі абзацний відступи повинні бути строго однаковими у всьому документі, незалежно від кегля набору окремих частин тексту.
12. Знак тире, або довге тире, може бути набрано за допомогою одночасного натискання комбінації клавіш CTRL + SHIFT + сірий мінус (Сірий мінус розташовується на цифровій клавіатурі, праворуч) або Вставка > Символ, вкладка Спеціальні знаки.