Обговорення користувача:9108387

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Лабораторна робота №2 "Текст"


Правила набору тексту

1. Перед знаком пунктуації пробіл не ставиться (виняток становлять відкриваються парні знаки, наприклад, дужки, лапки). Після розділового знака пробіл обов'язковий (якщо цей знак не варто в кінці абзацу). Тире виділяється пробілами з двох сторін. Дефіс пробілами не виділяється.

2. Числівники порядкові і кількісні виражаються в простому тексті словами (зазвичай, однозначні при наявності скорочених найменувань), цифрами (багатозначні і при наявності скорочених позначень) і змішаним способом (після десятків тисяч часто застосовуються вирази подібне - 25 тис.), Числівники в непрямих відмінках набирають з так званими наращениями (6-го). У наборі зустрічаються арабські і римські цифри.

3. Індекси і показники між собою і від попередніх і наступних елементів набору не повинні бути розділені пропуском (Н2О, м3/ С)

4. Не можна набирати в різних рядках прізвища та ініціали, до них відносяться, а також відокремлювати один ініціал від іншого.

5. Не слід залишати в кінці рядка приводи та спілки (з однієї-трьох букв), що починають пропозиція, а також однобуквені союзи і прийменники в середині пропозицій.

6. Останній рядок в абзаці не повинна бути занадто короткою. Треба намагатися уникати залишення в рядку або перенесення двох букв. Текст останнього рядка повинен бути в 1,5 - 2 рази більше розміру абзацного відступу, тобто містити не менше 5 - 7 букв. Якщо цього не виходить, необхідно привести залишок тексту в попередні рядки або вигнати з них частина тексту. Це правило не стосується кінцевим рядках в математичних міркуваннях, коли текст може бути зовсім коротким, наприклад "і", "або" і т.п.

7. Знаки градуса (°), хвилини ('), секунди (' ') від попередніх чисел не повинні бути відокремлені пропуском, а від подальших чисел повинні бути відокремлені пропуском (10 ° 15').

8. Знак параграфа (§) застосовують тільки з відносяться до них числами і відокремлюють пропуском від них і від решти тексту з двох сторін. Здвоєні знаки набираються впритул один до одного. Якщо до знаку належить кілька чисел, то між собою вони відокремлюються пробілами. Не можна в різних рядках набирати знаки і пов'язані з ним цифри.

9. При наборі тексту одного абзацу клавіша «Переклад рядка» («Enter») натискається тільки в кінці цього абзацу.

10. Між словами потрібно ставити рівно один пробіл. Рівномірний розподіл слів у рядку текстовим процесором виконується автоматично. Абзацний відступ (новий рядок) встановлювати за допомогою пробілів заборонено; для цього використовуються можливості текстового процесора (наприклад, можна використовувати бігунки на горизонтальній смузі прокрутки або табулятор). Знак нерозривний пробіл (Вставка > Символ, вкладка Спеціальні знаки або комбінація клавіш CTRL + SHIFT + пробіл) Перешкоджає символам, між якими він поставлений, розташовуватися на різних рядках, і зберігається фіксованим при будь-якому вирівнюванні абзацу (не може збільшуватися, на відміну від звичайного пробілу).

11. У текстовому наборі абзацний відступи повинні бути строго однаковими у всьому документі, незалежно від кегля набору окремих частин тексту.

12. Знак тире, або довге тире, може бути набрано за допомогою одночасного натискання комбінації клавіш CTRL + SHIFT + сірий мінус (Сірий мінус розташовується на цифровій клавіатурі, праворуч) або Вставка > Символ, вкладка Спеціальні знаки.

Конспект з правил набору для форматів А4 та А5

A4 A5

Конспект з правил набору у вигляді презентації

Презентація

Конспект з правил набору у вигляді брошури (буклету чи флайера)

Візитівка "крутого" видавця

Візитівка

Плакат на тему "Поставте мені п'ятірку"