Конспект урока по интернету

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Урок

Тема: Пошук відомостей в Інтернеті

Мета: дати поняття про засоби пошуку інформації в глобальній мережі Інтернет; навчити використовувати деякі веб — каталоги та пошукові машини; сприяти вихованню інформаційної культури учнів.

                                    Хід уроку:

I. Організаційний момент.

II. Активізація базових знань.


Вчитель проводить опитування по домашньому завданню:

1) Для чого призначені браузери?

2) Як користуватися браузером?

3) Що таке домашня сторінка браузера?

4) У який спосіб можна зберігати веб-сторінки для подальшого використання?

5) Як створити власний список корисних сайтів?

6) Як роздрукувати веб-сторінку?

III. Новий матеріал.

Сьогодні в Інтернеті розміщено кілька мільярдів документів, більшість із яких подано у вигляді веб-сторінок. За таких умов надзвичайно важливого значення набуває наявність можливості швидко знайти необхідну інформацію, адже яка користь від того, що ви миттєво можете завантажити веб-сторінку, коли на її пошук тижні чи навіть місяці. Тому разом із розвитком Інтернету відбувається процес вдосконалення засобів пошуку в глобальній мережі. Наразі таких засобів можна виділити два — каталоги та пошукові машини.

Каталогом називається сайт, де зберігаються впорядковані за темами посилання на інші сайти. Перелік тем, за якими розподіляються посилання, має ієрархічну структуру, що дає змогу користувачу переходити від загальних тем до більш вузьких. Проте каталоги призначені насамперед для пошуку сайтів, присвячених загальним темам, тому знайти з їх застосуванням відповідь на специфічне питання практично не можливо. Це можна зробити лише за допомогою пошукової машини.

Пошуковими машинами називають сайти, які використовуються для пошуку потрібної інформації в інтернет-просторі та мають для цієї мети спеціальні засоби. Кожна пошукова машина має свій сайт з домашньою сторінкою. Найпопулярнішими на сьогодні є такі пошукові машини: Google (www.google.com.ua), Мета(www.meta.com.ua), Яндекс (www.yandex.ru), Рамблер (www.rambler.ru), Апорт (www.aport.ru).

Завітавши на пошуковий сервер, ви побачите форму для введення ключових слів, які будуть використовуватися у процесі пошуку. Коли ви, ввівши потрібні слова в поле такої форми, клацнете на кнопці ЗНАЙТИ , ключова фраза буде передана на сервер пошукової машини, і вона знайде у своїх базах даних адреси веб-ресурсів, що містять вказані ключові слова. Після цього у вікні браузера відобразиться веб-сторінка з посиланням на ці ресурси. Щоб переглянути одну зі знайдених веб-сторінок, потрібно клацнути мишею на її посилання.


IV. Робота на комп’ютері.

                    Використання каталогу Open Directory
   

1. Відкрийте вікно Internet Explorer і введіть в адресний рядок dmoz.org

2. Щоб перейти до ресурсів, поданих українською мовою, виберіть спочатку посилання World, а потім, на наступній сторінці, посилання Ukranian.

3. Послідовно перейдіть за такими посиланнями Наука » Суспільні науки » Археологія, і ви отримаєте перелік посилань, що стосуються обраної теми.

4. Виберіть посилання Одеський музей нумізматики, і ви побачити веб-сторінку цього музею. Клацніть на ній в центрі, щоб перейти до наступної сторінки.


                      Використання каталогу Мета

1. Відкрийте вікно Internet Explorer і введіть в адресний рядок www.meta.com.ua . Ви побачите домашню сторінку каталогу.

2. Клацніть на посиланні Реєстр , щоб перейти до сторінки, яка містить впорядковані за алфавітом теми. Тут ви можете вибрати тему, що вас цікавить і, клацнувши на її посиланні, перейти до сторінки, що містить перелік сайтів з інформацією на обрану тему.


                       Використання пошукової машини Google

1. Відкрийте вікно Internet Explorer

2. Введіть в рядок адреси браузера www.google.com.ua і натисніть клавішу Enter . На екрані відобразиться веб-сторінка сайту пошукової машини Google.

3. У полі для вводу ключових слів введіть Океан Ельзи.

4. Клацніть на кнопці Пошук у Google . З’явиться перелік знайдених перших 10 сторінок, на яких є вказані ключові слова

5. Не поспішайте переходити за посиланнями на знайдені сторінки: перегляньте не лише заголовки цих сторынок, а й додаткову інформацію.

6. Швидше за все, за вказаними ключовими словами буде знайдено так багато веб-сторінок, що посилання на них не помістяться на одній сторінці. Пошукові машини виводять по 10 посилань на сторінці. Для перегляду наступних 10 веб-сторінок прокрутіть поточну веб-сторінку вниз і клацніть на відповідній цифрі.

7. Щоб переглянути певну сторінку, клацніть на її заголовку-посиланні. І сторінка буде відкрита.

8. Якщо потрібно змінити ключові слова пошуку. Введіть їх у текстове поле форми запиту. Попередньо видаливши поточні слова за допомогою клавіші Delete

V. Домашнє завдання.

1. Знайдіть у каталозі Мета інформацію на такі теми : «Школи», «Наука/Навчання/Навчальні дисципліни». 2. Знайдіть у каталозі Open Directory інформацію українською мовою про Україну та інші країни. 3. Використовуючи пошукову машину Google знайти інформацію про життя та діяльність Павла Зіброва.