Навчальний курс «Cольний спів»
1. Введення в курс МВАПРу. Загальні вимоги. Предмет має назву: «Методико-виконавський аналіз педагогічного репертуару». Цей курс розглядає питання підбору репертуару для музичних занять в музичній школі та ін. Роль виховання та розвитку при підборі та вивченні репертуару з учнями. Значення занять співом стосується 3-х найважливіших сфер життєдіяльності людини, таких як: - Фізичне здоров*я. В процесі співу відбувається природна реабілітація стану здоров*я людини, його працездатності через роботу дихальної та нейрогуморальної (координація фізіологічних та біохімічних процесів в організм , яка здійснюється через рідкі середовища, підпорядкована нервовій регуляції) систем; - Інтелектуальний розвиток. Завдяки впливу на процес формування мислення стимулюється діяльність мислення, розвивається пам*ять, як вербальна (словесна), так і невербальна. - Само актуалізація особистості. Формуються духовні потреби, які організують особистісне світосприйняття.
З психолого-педагогічної точки зору, заняття мистецтвом позитивно впливають на . рівномірний розвиток обох півкуль мозку:
- права півкуля – емоційний розвиток; - ліва півкуля – мозок розсудку.
Добре відомо, що оптимальний період для початку занять творчістю, це дитинство, чи рання юність, коли людина відкрита для діалогу та сприйняття інформаці. Якщо потреба до пізнання і творчості закладається саме в цей період і відбувається оволодіння хочаб початкових практичних навичок, то це слугує основою для подальшого розвитку інтелектуально-художнього рівня особистості. Таким чином, заняття співом (або процес оволодіння технічно-вокальних, художніх навичок) є потужним засобом виховання і розвитку дітей. Такий розвиток і формує повноцінну і стійку особистість. Існують 3 важливі складові, які визначають процес розвитку, виховання і навчання співу учнів. - комплекс вправ для розвитку вокальних навичок; - прослуховування музичних творів в запису та концертному виконанні; - репертуар: вокалізи, пісні, романси, в яких поряд з практичним оволодіння будь-яких навичок учень має можливість засвоїти художньо-виразні принципи виконання творів.