Портфоліо до проекту штучний інтелект Янчурської Ольги

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Тема статті

                                Використання штучного інтелекту. Програма Siri


Google Диск Штучний інтелект [[1]]

Останнім часом смартфони стали все більше входити в наше життя, стаючи головним атрибутом. З портативними пристроями сучасне покоління проводить весь свій час, працюючи, граючи або навчаючись. Завдяки телефону покупці постійно на зв'язку не тільки в мобільній мережі, але й соціальних. Мова йде про «ВКонтакте», «Твіттер», «Фейсбук» і так далі. Хочеться відзначити, що смартфони - невід'ємні помічники. Вони дозволяють правильно розподілити свій день, поставити цілі, досягти їх. Також завдяки телефонам можна контролювати власну поведінку. Звичайно ж, не без допомоги додатків. Одним з відомих інструментів «спілкування» зі смартфоном є «Siri». У цій статті піде мова про те, як помічник працює, активується і так далі, а також докладно поговоримо про те, що таке Siri.

Siri [siri — персональний помічник і питально-відповідальна система, адаптована під iOS. Цей додаток спілкується природною мовою, щоб відповідати на питання і давати рекомендації. Siri пристосовується до кожного користувача індивідуально, вивчаючи його особливості протягом тривалого часу.

Спочатку Сірі була доступна в App Store як додаток для iOS від Siri Inc. Незабаром, 28 квітня 2010 року, Siri Inc. була придбана корпорацією Apple. До того, як Apple придбала Siri, було оголошено, що їх програмне забезпечення буде доступно для телефонів BlackBerry і телефонів під управлінням Android, але потім ці плани були скасовані. Зараз Siri - невід'ємна частина iOS 5, iOS 6, iOS 7 та IOS 11 і доступна для iPhone 4S та пізніше; iPad третього покоління та пізніше; iPad mini усіх поколінь та iPod Touch п'ятого покоління. Незважаючи на це, хакери змогли пристосувати Siri для старих моделей iPhone, iPad та iPod touch. 8 листопада 2011 Apple публічно заявила, що у неї немає планів на інтеграцію Siri в старі моделі iPhone, у зв'язку з відсутністю на них чипа фільтрації фонового шуму.

                                                  Фінансування

Siri почали розробляти у грудні 2007 року Даг Кітлаусс (CEO), Адам Чейер і Том Грюбер спільно з Норманом Винарським з SRI International. 13 жовтня 2008 Сірі отримало фінансування у розмірі $8,5 мільйонів від Menlo Ventures і Morgenthaler Ventures. У листопаді 2009 року група розробників отримала додаткове фінансування в розмірі $15,5 мільйонів від тих же інвесторів, але в цей раз на чолі з гонконзьким мільйонером Лі Цзяченом. Даг Кітлаусс покинув пост генерального директора після того як Apple випустила iPhone 4S.

    Siri-hello.jpg
                                                             Функції Siri

Людина, яка ще не працював з «Siri», звичайно ж, замислюється не тільки про те, що таке Siri, але і які ж функції додаток виконує. Для чого воно потрібно, як може допомогти при «спілкуванні» з гаджетом. Відповідь максимально банальна і проста. Утиліта повинна коректно і правильно розпізнавати всі команди користувача. Реакція досить швидка, помилки виключені. Це і є основна функція утиліти. Якщо говорити про більш конкретні завдання, то, по суті, «Siri» здатна виконувати будь-яку команду, яка підвладна самому смартфону. Можна звернутися до утиліти, щоб вона подзвонила або відправила повідомлення, приміром, і трохи почекати, поки запит буде виконаний. Можна також здійснювати обробку голосу програми.

                                                          Особливості програми

Звичайно ж, технологій, які ідеально б розуміли голос людини і все, що він говорить, поки немає. «Siri» є спробою створити засіб спілкування смартфона і споживача. Однак і воно має свої недоліки. Саме тому слід точно знати всі особливості програми і як нею користуватися. Siri на «Андроїд» встановити не можна, але є аналоги.  Обов'язково всі запити повинні бути максимально зрозумілими. Приміром, будуть виконані наступні команди: «Подзвонити татові», «Відкрити пошту» і так далі. Всі запити повинні бути сформовані точно і не в довільній формі. Подібне дозволено лише для англійської мови, так як цей пакет розпізнається найкраще. Не слід забувати про манери вимови і чіткості. Всі фрази повинні бути сказані максимально правильно і виразно. Саме від цих чинників залежить те, якою мірою буде зрозумілий запит. Також слід враховувати, що якщо команда буде віддана в шумному місці, то, швидше за все, «Siri» її не зрозуміє.

  83.jpg
                                                         Доступні мови

Досить актуальне питання – які мови доступні в програмі. Їх багато: російська, англійська, шведська, німецька, багато азіатські і так далі. Що це дає? Якщо мовний пакет встановлений в «Siri», значить, на ньому можна спілкуватися і робити запити. У будь-якому випадку програма буде розуміти команди. Однак є одна особливість. Не всі перераховані мови доступні операційній системі, а отже, і «Сірі» не буде на них працювати. Якщо iOS версії вище 8.3 то подібна проблема може виникнути, так як в цю модифікацію програмного забезпечення була додана половина описаних вище мов.

                                                        Як користуватися?

Використовувати «Сірі» ще простіше, ніж завантажувати її самостійно. Слід зайти в програму. Там користувач помітить рядок запису звуку. Подібна панель є також в диктофоні. До того ж запуск програми оснащений звуковим супроводом, після якого приємним голосом вимовляється фраза «Привіт, я можу чимось допомогти?». Власник апарату каже, що йому необхідно. Прикладом такого запиту може служити фраза: "Siri, покажи мені, що знаходяться поряд безкоштовні парковки". Як тільки мова буде записана, прозвучить ще один сигнал. Після нього «Siri» видасть результати виконання команди на екран.  Користування.jpg

Блог до проекту

Blogger або WordPress

Мультимедійна презентація

LibreOffice [2]

Календар подій проекту:

Google Календар (посилання на розклад роботи у проекті)

Опитування до проекту

Google Форми (посилання на опитування)

Фотоальбом до проекту

Google Фотознімки (https://drive.google.com/open?id=12E3k9hRJ_cKJ0z3qCPXPLe-bE4yuitq1)

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....

Інформаційні ресурси

Відеоматеріали

  1. ...https://youtu.be/CzFJPB0rajM
  2. ...https://youtu.be/auq8h4Bas50
  3. ...https://youtu.be/ZxqvPO1W9XQ

Електронні ресурси

  1. ...Штучний інтелект може стати причиною третьої світової війни - Маск https://www.epravda.com.ua/news/2017/09/4/628659/


Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка