Стаття проекту " Урок майбутнього!" Герасімова Дар'я

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Навчальний предмет

Геометрія

Вік учнів, клас

16-18 років. 11 клас.

Тема

Тіла обертання. Конус.

Тип уроку

Урок вивчення та закріплення нового матеріалу.

Вид уроку

Мультимедійні презентації учнів та викладача, практична робота, самостійна робота в парах.

Мета

Навчальна Систематизувати та узагальнити знання та вміння учнів з теми "Циліндр"; вивчити конус та його елементи; застосувати математичні знання під час розв’язування задач та використовувати у своїй професії.

Розвивальна Розвивати просторову уяву, логічне мислення, вміння висловлювати та обгрунтовувати свою думку, формувати вміння вирішувати проблемні ситуації, бажання пізнавати нове, прививати інтерес до математики.

Виховна Сприяти вихованню відповідальності учнів за результати виконання завдань, сприяти розвитку комунікативних умінь, взаємоповаги, взаємодопомоги, почуття колективізму, культуру поведінки.

Обладнання

Мультимедійний комплекс, мультимедійні презентації, кольорові картки-завдання для роботи в парах, моделі тіл обертання, буклети.

Методи роботи на уроці

Словесні, наочні, практичні, еврестичні (виступ учнів в ролі викладача, організація роботи в парах, презентації учнів).

Форми роботи на уроці

Індивідуальна, парна, групова.

Міжпридметні зв’язки

Історія, креслення, устаткування, ТПЇ, інформатика.

Методична мета

Використання комп’ютерних технологій, інтерактивних вправ.

Хід уроку.

І Організаційна частина.Повідомлення теми та завдання уроку.

Привітання. Перевірка стану готовності учнів до уроку. Тема уроку: "Тіла обертання. Конус".

II Повторення матеріалу з теми: Циліндр

1.Теоретична частина (презентація 2 учениць з використанням мультимедійного комплексу на тему: Циліндр)

Image05.png


Image03.png


Image125.png


Image07.png


Image06.png


Image08.png


2.Практична частина (робота з тестами) Учні отримують тести.

3.Перевірка тесту (два учні біля дошки по-черзі відповідають, інші учні обмінюються та перевіряють один одного).

4.Підсумок повтореного: Чи потрібно кухарям знати тіла обертання? Чому? Чому посуд має круглі форми?