S3 Trio64V2

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

ГоловнаІсторія комп'ютерної технікиІсторія комп'ютерної техніки/ВідеокартиS3 Trio64V2

Emblema-MIT.png

Загальний опис (принцип дії) Головко Максим 36 група

Відеокарта S3 Trio64V2 розроблена американською компанією S3 Graphics в 1996 році, яка спеціалізувалася на розробці чіпстерів та відеокарт. Основною метою розробки для S3 Graphics було створення, якомога більш дешевого відеочіпа для відеокарт. Тип відеокарти - 2D-графічний прискорювач, шина типу PCI.Включала в себе графічне ядро, RAMDAC і тактовий генератор.

Історична довідка

Серія Trio почала розроблятися на базі технологій, що використовувалися в 864 серії. Основною метою розробки для S3 Graphics було створення якомога дешевого відеочіпа для нової лінійки відеокарт. Поставленого завдання вдалося домогтися завдяки розміщенню на одній мікросхемі ASIC відразу трьох ключових елементів відеоадаптера: графічного ядра, цифро-аналогового перетворювача (з власним невеликим оперативно-запам'ятовуючим пристроєм) і тактового генератора.

Серія Trio набула широкого поширення за рахунок низької ціни і забезпечення успіху 2D-прискорення. Незважаючи на вихід наступника серії Trio серії Savage, віддали у спадок все використані в Trio-відеочіпах технології, відеокарти серії Trio завдяки низькій вартості продовжували успішно продаватися.

Кінець епохи Trio настав при успішному здійсненні компанією Intel інтеграції інструкцій для обробки графіки в свій чіпсет Intel 810 (кодове ім'я Whitney). Створення недорогих сопроцессоров, що встановлюються на материнську плату заводським способом і забезпечують якісне відображення як 2D, так і 3D графіки, привели до відсутності необхідності у кінцевих користувачів купувати низькобюджетні відеокарти, з приблизно однаковою продуктивністю для кожного персонального комп'ютера.

Технічні характеристики

Технічні характеристики

Сфера застосування

Опишіть сфери, способи та результати застосування експонату. Вкажіть при цьому часові інтервали застосування

Фото, відео-матеріали

Тут розмістіть власні фото або фото з відкритих джерел, а також посилання на відео

Список використаних джерел