Стаття до проекту "Глобальні проблеми сучасності" Сароян М.А.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук




Тема статті

Гра в смерть "Синій кит"

Стислий опис проблеми

  • Google Диск (Текстовий документ із описом проблеми)

«Синій кит» - це гра, яка розповсюджується через соціальні мережі. Як правило, це Вконтакте. Суть проста, як і її жахливі наслідки. Людина пише якийсь заклик, додаючи до нього відповідний хештег. Потім координатори гри Синій Кит відшукують по тегам потенційних учасників і пропонують почати грати. Перше завдання надзвичайно легке і дійсно створює ілюзію гри: необхідно намалювати на руці якусь подобу кита. Потім жертві пропонують виконувати різні завдання, яких всього 50. Остання вимога неймовірно жорстоке і цинічне: від дитини вимагається вчинити самогубство. Цілком можливо, що читач може заперечити, мовляв, навіщо писати в таких подробицях особливості гри Синій Кит, адже це може прочитати підліток і захотіти спробувати.

Отже, потенційна жертва (як правило, це підліток, який переживає важкі часи), пише у соціальній мережі запис, супроводжуючи її хештегом «Синій кит», «Тихий дім», «Розбуди мене о 4:20» і т. п. Потім, рівно о 4:20 ранку, коли організм людини перебуває в максимально розслабленому стані, прокинувся по будильнику підліток отримує повідомлення такого плану: «Я – твій особистий Кіт, який допоможе тобі довести гру до кінця. Вона триває рівно п'ятдесят днів. Останній день є кінцем гри. Якщо ти помреш – виграєш. Якщо ні – тоді тобі допоможуть. Вступивши в гру зворотної дороги немає. Ти готовий?» При усьому страшному розумінні цього повідомлення, дитина відповідає згодою, адже це всього лише гра! Потім починають приходити повідомлення з завданнями. Після кожного виконаного вимоги необхідно надати підтвердження у вигляді фото чи відео. Поступово психіка підлітка входить в резонанс з невидимим вбивцею, який під виглядом гри Синій Кит, як павук непомітно огортає свою жертву павутиною фальшивих завдань. В кінці відбувається непоправне: приходить «завдання» з вимогою вчинити самогубство або суїцид.

До цього часу мозок дитини, налаштований належним чином, адже куратори групи смерті «Синій кит» вправно грають на почуттях і емоціях, попереджаючи, що в разі виходу з гри вони вб'ють батьків жертви і т. п.

При всьому цьому загрози нерідко супроводжуються зазначенням неповного адреси дитини, яке нібито визначили через IP. Зрозуміло, слабка і несформировавшаяся особистість підлітка - легка жертва для віртуальних маніяків, які розуміють тонкощі психології.

Список завдань гри Синій Кит

Як це дико звучить, але всі завдання смертельної гри Синій Кит забезпечуються докладними інструкціями. Адже підліток багато речей не зміг би сам здійснити, якщо б не «пильне» керівництво віртуальних вбивць.

Нижче представлений список завдань гри Синій Кит.

1. На руці лезом вирізати f57. 2. Прокинутися в 4.20 і дивитися страшні відео. 3. Порізати вздовж вен руку (не глибоко). Тільки три порізу. 4. Намалювати кита на листочку. 5. Якщо ти готовий стати китом — пишеш на нозі лезом «так». Якщо ні, то робиш зі своєю рукою все, що хочеш (багато порізів і так далі). 6. Завдання з шифром, як квест. 7. Видряпати f40. 8. Написати в статусі #я кіт. 9. Повинен перебороти свій страх. 10. Встати в 4.20 і піти на дах. 11. Треба видряпати на руці кита або намалювати. 12. Цілий день дивитися страшні відео. 13. Слухати музику, яку вони тобі присилають. 14. Порізати губу. 15. Тикати руку голкою. 16. Зробити собі боляче. 17. Піти на найбільшу дах і стояти на краю. 18. Залізти на міст. 19. Залізти на кран. 20. Перевірка на довіру. 21. Треба поговорити по скайпу з китом. 22. Сидіти вниз ногами на краю даху. 23. Знову завдання з шифром. 24. Секретне завдання. 25. Зустрітися з китом. 26. Тобі кажуть дату смерті, і ти повинен змиритися. 27. У 4.20 піти на рейки. 28. Ні з ким не спілкуватися. 29. Дати клятву, що ти кіт 30. З 30 по 49 день потрібно робити по одному порізу на руці, слухати певну музику і дивитися відео, а також розмовляти з «китом». 50 день – самогубство.

Блог до проекту

https://docs.google.com/presentation/d/1QZVXD3-HUHNoibDIcPP7BHluiWTWFzOfhTVbnocxjhs/edit https://docs.google.com/presentation/d/1IXuoNAP9yIiuZ7GPwuBzXUcoQqpUI9cH6nlcNn9K7Hw/edit#slide=id.p8 https://www.canva.com/design/DACSlkANDio/TXkIMuZY1CA2xX-zep7xRA/edit

Мультимедійна презентація

Календар подій проекту:

Google Календар (https://calendar.google.com/calendar/render?tab=jc)

Методичні та дидактичні матеріали

  1. Тести (https://docs.google.com/a/school4kir.net/forms/d/e/1FAIpQLSeY-7diOnE0m2fMyU1_twgyRC0sMCm8ioJUCgOTOnFsgQ1MBA/viewform?usp=sf_link)
  2. Опитування і анкети
  3. Спільно створені матеріали (Google)
  4. Ігри (https://learningapps.org/display?v=p6c2zzp2k17)

(https://learningapps.org/display?v=pngxvrixc17)

  1. Стінгазета (http://wikiwall.ru/wall/f92dd5d720417a6c0d46fe3eee9512cb/261debe1234018056fba07ab5376f9b3)
  2. ....

Спілкування між учасниками проекту

  • Чат
  • Форум
  • Блог
  • Спільнота на базі соціальних мереж
  • Skype
  • Telegram
  • Viber
  • Wiki-сторінка
  • Сайт
  • .....