Користувач:4567256

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 08:35, 14 листопада 2016; 4567256 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

НОВА ЗЕЛАНДІЯ

Example.jpg
1414584371-9748-novaya-zeladniya.jpg

Назва країни походить від голландської провінції Зеландія.

Площа — 271 тис. км кв. Населення — 3,5 млн чоловік. Столиця — Веллінгтон.

Адміністративний поділ. Держава розділена на 93 графства, 9 районів. Державний устрій: формально — конституційна монархія, фактично — парламентська республіка. Глава держави. Королева Великобританії, представлена генерал-губернатором. Найвищий законодавчий орган. Однопалатний парламент — Палата представників. Найвищий виконавчий орган. Уряд.

Крупні міста. Окленд, Крайстчерч, Гамільтон, Данідін.

Державна мова. Англійський. Релігія. 24 % — англіканці, 18 % — пресвітеріанці, 15 % — като¬лики, більшість маорі — члени християнських сект Ратана і Рінгату. Етнічний склад. 88% — європейці (в основному британці), 9 % — маорі.

Валюта. Новозеландський долар = 100 центам.

Місце в світі та розташування

Нова Зеландія, як і Канада та Австралія, є колишньою переселенською колонією Великобританії і має з ними багато спільного. Територія Нової Зеландії, на перший погляд, невелика, але більша від території колишньої метрополії. Тобто, з розрахунку на душу населення Нова Зеландія більш ніж достатньо забезпечена земельними ресурсами. Заселялась Нова Зеландія пізніше від Канади й Австралії, і склад її переселенців був іншим. Ще в XIX ст. у Новій Зеландії вперше в світі запроваджено обов'язкове початкове безкоштовне навчання, надано виборче право жінкам, встановлені восьмигодинний робочий день, мінімальна зарплата, пенсійне забезпечення тощо. Електричне освітлення в новозеландських містах з'явилося раніше, ніж у Лондоні. Сучасна Нова Зеландія належить до розвинених країн світу, має високий ІРЛП і високий рівень життя. Основою його є висока продуктивність праці, використання новітніх досягнень науки й техніки. Втім, у світовій економіці Нова Зеландія, як і Канада з Австралією, має аграрно-сировинну спеціалізацію. Нова Зеландія лежить на двох великих островах, які отримали назву «Північного» і «Південного». Відстань в 1600 км відділяє їх від Австралії і 10 500 км від Каліфорнії США. Острови розділені протокою Кука завширшки 26 км, через яку здійснюється поромна переправа, прокладено підводні комунікаційні та електричні кабелі. Протяжність острівної країни з півдня на північ — 1600 км.

[[Файл:
Example.jpg
[[Файл:
Example.jpg
[[Заголовок посилання[[[Заголовок посилання][[[1]]]]]]]|міні]]|міні]]


Помилка цитування: Для наявного тегу <ref> не знайдено відповідного тегу <references/>