Користувач:4610079

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Абакумец Ульяна Артуровна

Про себе

студентка 1го курса, факультет истории и права, 14-группа, философия-политология.

Мої інтереси

рисую комиксы и слишком много читаю классных штук, а ещё я катаюсь на крутом скейте!


Навчальні курси та проекти, в яких беру участь

Проект "Політична структура Франції", Абакумець У. А., факультет історії та права, 14 група

  1. Політичну структуру Франції становлять:


  • Президент Республіки: який є главою держави, главою виконавчої влади

(Президент обирається загальним прямим голосуванням строком на 5 років)

  • Прем'єр-міністр Франції: що має низку повноважень, порівнянними за значимістю з президентом Республіки
  • Уряд Франції
  • Національні збори: на чолі з головою Національних зборів
  • Конституційна рада.

Політична система Франції за час П'ятої республіки поступово трансформувалася в політичну систему із авторитарно-президентського правління, так би мовити, президентської "монархії", в демократичну президентську республіку з більш сильним впливом різних політичних течій на життя країни. Розвиток політичної системи призвело до збільшення фактичної ролі парламенту і опозиційних до президента партій. Законодавча влада здійснюється парламентом, який складається з двох палат:

  • Народні збори

Національні збори обираються за мажоритарною системою у 2 тури строком на 5 років. Очолюються Головою Національних зборів. Палата Національних зборів складається з 577 членів: 555 членів обираються в 555-ти виборчих округах у метрополії і 22 члени - в заморських департаментах.

  • Сенат

Сенат обирається шляхом непрямого голосування за мажоритарною системою строком на 9 років. Кожні З роки склад Сенату оновлюється на третину. Сенатори обираються не загальним голосуванням, а лише голосами виборщиків-депутатів, членів обласних і генеральних рад департаментів, а також муніципальних рад. Кількість сенаторів - З21. Сенат очолюється Головою.


Висновок:

Підводячи підсумки змін у політичній системі Франції в кожному десятилітті з часів заснування П'ятої республіки, можна виділити наступні характеристики:

  • У ходу перетворень 60-х-70-х років в партіях відбулося збільшення прихильників президентського порядку порівняно з прихильниками колишніх парламентських порядків, перебудовувалися партійні організації, в яких також затверджувався "президентський режим". Активно відбувалася "персоналізація" влади і, як приклад можна привести партію ОПР, яку деякі французькі автори називають навіть "партією однієї людини".
  • Сталося зміцнення суспільного визнання партійно-політичної системи, що було пов'язано з ефективністю президентського режиму, скороченням кількості партій, а також "персоналізацією" влади в партіях.

Мої роботи

В цьому розділі розміщуються посилання (внутрішні та зовнішні)на ваші роботи, додається короткий опис.