Реферат:Кримінальне право і процес США в XVIII–XIX ст.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 10:18, 25 листопада 2015; 4035711 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Кримінальне право і процес США в XVIII–XIX

1. Правова система США.Етапи формування правової системи США.

2. Розвиток права США. Економічне і політичне становище північно-американських колоній Англії.Декларація незалежності 1776 р.

3. Розвиток кримінального права та процесу.


1.Правова система США починає формуватись ще у ХVІІ — ХVІІІ ст. в умовах світового колоніалізму і зберегла свої первинні особливості до сьогодні. Правова система США увібрала в себе багато особливостей англійського загального права та формувалась під впливом юридичних традицій Англії. Так, вона має структуру, аналогічну структурі загального права. Тому вона і належить до тієї ж правової сім'ї, що й англійське право. Однак американське право пройшло більш ніж двохсотрічний шлях самостійного розвитку, в процесі якого запозичені англійські правові інститути зазнали істотних змін. Як наслідок, у США склалась нова правова система, особливості якої полягають у федеральному устрої держави, наявності писаних конституцій, та специфікою соціально-економічного та політичного розвитку.

І етап — етап колоніального права На цьому етапі відбувається становлення в американських колоніях Англії прецедентного права. У 1607 році була створена перша колонія — Вірджинія. З цього моменту і піднімається питання про право, яким повинні користуватись мешканці колоній. Як наслідок, його вирішення трактується у справі Кальвіна у 1608, що розглядалась в Англії. При винесенні рішення у цій справі суд зазначив, що в усіх колоніях, які створені внаслідок окупації у повному обсязі діє загальне англійське право, при цьому з урахуванням певних особливостей даних колоній. Якщо ж колонія була створена шляхом добровільної поступки території, то право, котре діяло раніше на цих територіях, залишається чинним. Тому на І етапі англійське право визнавалось єдиним чинним правом. У зв'язку із цим звичаї та традиції місцевого корінного населення утискались та витіснялись. Особливості американського права в колоніальний період: Порівняно з англійським правом, американське носить більш спрощений характер. Це пояснюється тим, що англійське право ХVII ст. було дуже складним, тому поселенці не могли його використовувати у повному обсязі. Судова процедура у колоніях була швидшою і більш спрощеною. Це зумовлене тим, що у колоніях судочинство здійснювалось особами, які переважно не були освіченими юристами. А також населення не мало достатньо коштів для того, щоб вести довгі судові процеси. Поява норм, що зумовлювались потребами життя нової країни. Для прикладу, у колоніях з'являлись норми, котрі регулювали стосунки переселенців з індіанцями. Так, існувала заборона на продаж чи дарування індіанцю зброї, пороху, свинцю, куль тощо. Зрозуміло, що в Англії необхідність існування цієї норми була відсутня. Враховуючи специфічні особливості життя американських колоній, вносились зміни до певних норм американського права. Тому норми саме американського права з самого початку вирізняються швидким пристосуванням до особливостей умов життя на американському материку. Більша здатність до запозичення та оновлення норм права — американське право часто запозичувало норми не лише з правової системи Англії, але і Німеччини, Франції, Іспанії та низки інших країн Європи. Впровадження до американського права норм, сформованих під впливом певних релігійних поглядів поселенців. Наприклад, пуританізм у штаті Массачусетс, квакерство у Пенсильванії значно вплинули на норми права цих штатів. З'являються нові відмінності у правовому регулюванні у кожному штаті, що зумовлені різним впливом великої кількості факторів. Так, північні штати мали власні конкретні економічні проблеми, південні — більшу увагу приділяли користуванню землею, а штати, що розташовувались на узбережжі — надавали більшу вагу питанням зовнішньої торгівлі та морському страхуванню.