FomenkoLab678

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Загальні правила набору тексту

  1. Крапка в кінці заголовка і підзаголовках, які надруковані окремим рядком, не ставиться. Якщо заголовок складається з декількох речень, то крапка не ставиться після останнього з них.
  2. Порядковий номер заголовка, який надруковано в одному рядку з ним, повинен бути відокремлений пропуском незалежно від того, чи є після номера крапка.
  3. Крапка не ставиться в кінці підпису малюнка, в заголовках та всередині таблиць. При відділенні десяткових частин від цілих чисел використовується кома, а не крапку.
  4. Перед розділовим знаком пропуск не ставиться (виняток становлять парні знаки, що відкриваються, наприклад, дужки, лапки). Після розділового знаку пропуск обов'язковий.
  5. Тире відділяється пропусками з двох сторін. Дефіс пропусками не відділяється.
  6. Числа записують в простому тексті словами (однозначні), цифрами (багатозначні) і змішаним способом (наприклад "25 тис."). Числівники в непрямих відмінках набирають з так званими нарощуваннями (6-го). Іноді використовують крім арабських і римські цифри.
  7. Індекси і показники від попередніх і наступних елементів тексту не повинні бути розділені пропусками.
  8. Прізвища та ініціали, які до них відносяться, пишуться в одному рядку. Розривати їх на наступний рядок не можна.
  9. Останній рядок в абзаці не повинен бути дуже коротким. Текст останнього рядка повинен бути в 1,5-2 рази більшим за розмір абзацного відступу (повинен містити не менше 5-7 літер). Це правило не відноситься до рядків в математичних текстах, коли рядок може бути зовсім коротким, наприклад "і", "або" і тому подібне.
  10. Знаки процента (%) від чисел, до яких вони відносяться, не відділяются.
  11. Знаки градуса (°), хвилини ('), секунди (' ') від чисел, до яких вони відносяться, не відділяются, а від наступних чисел їх потрібно відділяти пропуском. Наприклад: 45° 15'
  12. Формули науково-технічних текстів повинні бути відокремлені від тексту на 1 або 2 пропуски. Між собою формули повинні бути відокремлені подвоєними пропусками.
  13. Всі буквені абревіатури набирають прямим шрифтом без крапок і без розбиття між буквами. Складноскорочені слова і графічні скорочення набирають як звичайний текст.
  14. При наборі тексту одного абзацу клавіша «Enter» натискається тільки в кінці цього абзацу.
  15. Між словами потрібно ставити рівно один пропуск.
  16. Абзацний відступ встановлювати за допомогою пропусків заборонено – для цього використовуються можливості текстового процесора.
  17. У текстовому документі всі абзацні відступи повинні бути строго однаковими, незалежно від кегля і набору окремих частин тексту.
  18. Довге тире набираємо за допомогою комбінації Alt+Ctrl+'-', де '-' — мінус на цифровій клавіатурі.