Струйні принтери. СПК

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Струйні принтери

Струйні принтери- один з поширених видів принтерів . Володіє малою швидкістю друку в порівнянні з лазерними , але відрізняється високою якістю друку напівтонових зображень.Оптимальний вибір для невеликого офісу або домашнього комп'ютера. Він поєднує в собі високу якість друку і низьку вартість, а можливість кольорового друку вже приваблює покупця.

Принцип дії

Принцип дії струменевих принтерів схожий на матричні принтери тим, що зображення на носієві формується з крапок. Але замість головок з голками в струменевих принтерах використовується матриця, що друкує рідкими барвниками. Картриджі з барвниками бувають із вбудованою друкуючою головкою — в основному такий підхід використовується компаніями Hewlett-Packard, Lexmark. Фірми Epson, Canon проводять струменеві принтери, в яких друкуюча матриця є деталлю принтера, а змінні картриджі містять тільки барвник. При тривалому простої принтера (тиждень і більше) відбувається висихання залишків барвника на соплах друкуючої головки. Принтер уміє сам автоматично чистити друкуючу головку. Але також можливо провести примусове очищення сопел з відповідного розділу настройок драйвера принтера. При прочищенні сопел друкуючої головки відбувається інтенсивна витрата барвника.

Друкуючі голівки

Друкуючі голівки: одноразова , з чорнильним картриджем , вбудована. Струйний принтер працює по принципу ,як і матричний ,тим ,що картинка формується виключно с крапок. Замість головок в струйних принтерах використовуєеться матриця ,яка друкує рідкими барвниками. Катриджі з барвниками ,також існують з вбудованою головкою. Таким підходом користуютсья компанії Hewlett -Packard , Lexmark.

Також можна зменшити вартість друку та поліпшити інші характеристики принтера , застосовуючи систему безпреревної подачі чорнила.

Порівняння з іншими типами ( для фотопринтерів )

  1. Якість друку . Висока якість (до 300 ліній на дюйм - жоден інший принтер не може похвалитися такою чіткістю ) досягається тільки на папері зі спеціальним покриттям. Чіткість друку на звичайному офісному папері підвищується за рахунок використання спеціальних пігментних чорнил.
  2. Передача кольору . Можлива нестабільність кольорів ( різні партії фарб , відстій фарби при бездіяльності і розмішування - при роботі). Але в цілому , через те , що фотопринтери можуть мати 8 і більше кольорів , при регулярному калібруванні передача кольору дуже добра.
  3. Швидкість друку. У простих персональних принтерів - порівнянна зі швидкістю матричного принтера, близько хвилини на сторінку А4. Друк чорно-білих документів звичайно швидше. Існують моделі струменевих принтерів із швидкістю друку до 60 чорно-білих сторінок за хвилину.
  4. Вартість. При використанні оригінальних витратних матеріалів дуже висока, більш долара на фотографічну сторінку. Навіть чорно-біла текстова сторінка в кілька разів дорожче аналогічної лазерної. Проте використання чорнила і паперу сторонніх виробників дозволяє знизити вартість в десятки разів.
  5. Друк на нетрадиційних матеріалах. Струменеві принтери (за належної конструкції тракту подачі) можуть друкувати навіть на сувенірах з нерівною поверхнею. Ніякі інші принтери не здатні на таке. До того ж чорнило можуть володіти зовсім різними фізико-хімічними властивостями, так що можливий друк, наприклад, на плівку термопереносу.
  6. Можлива довжина відбитка. Теоретично не обмежена. Можливі обмеження спулера друку (як, наприклад, в ОС Windows - друк йде тільки сторінками). Дешеві офісні принтери можуть не мати механізму подачі рулонного паперу.

Конструкція

Конструкція сучасних струменевих принтерів, як правило, включає в себе наступні підсистеми: