Zoho docs
5 Гб дискового простору коштують $ 3 за користувача на місяць. Є можливість заощадити $ 20 на річну передплату .
Zoho Projects містить наступні модулі:
- управління завданнями
- Time tracking (відсутній у безкоштовній версії)
- Проектний календар і зустрічі
- Внутрішня Wiki і форуми
- управління користувачами
- Модуль звітності та діаграм
- Bug tracking (відсутній у безкоштовній версії)
- управління документами
- Онлайн чат
На перший погляд все , що потрібно .
Трішки про Zoho
На сайті Zoho.com доступно більше 25 веб -додатків , починаючи c CRM і закінчуючи системою проектування та офісними додатками , про які далі піде мова . Zoho Office Suite почав свій розвиток в 2005 році, спочатку як текстовий процесор , пізніше в нього були інтегровані додатки для роботи з таблицями і презентаціями.
Користувачі зі стажем відзначають , що тільки за 2013 рік у Zoho Office Suite було досить багато нововведень , перероблений дизайн , що явним чином говорить про те , що сервіс Zoho Office продовжує вдосконалюватися , конкуруючи з іншими хмарними офісами .
Можна довго сперечатися про те, які редактори документів краще . Звичайно , в онлайнових редакторах немає і 10 % функціональності майкрософтовського десктопних програм і швидкість роботи в MS Office (поки ) набагато вище. Але якщо мова йде про вартість і можливостях спільної роботи , то Google Docs і Zoho Docs рулять . Зрозуміло, що Zoho успішно конкурує з такими всесвітньо відомими компаніями як Google Docs і MS Office та з іншого боку - відомо і про те , що Google дещо відстає від вищезгаданого Zoho, адже підтримка форматів в Office 2007 (включаючи pptx ) і макроси ( на VBA) в Zoho Docs з'явилися набагато раніше.
Відразу видно , що Zoho - досить молода компанія та швидко реагує на появу ринкових можливостей . Вони першими пожвавішали і розробили пакет офісних додатків iZoho для суперпопулярного iPhone , який сам з'явиться у продажу буквально тільки сьогодні. На даний момент доступні адаптовані під iPhone версії текстового редактора ( Zoho Writer ) , електронних таблиць ( Zoho Sheet ) і сервісу презентацій ( Zoho Show ) .
Zoho Docs для Android пропонує мобільний доступ до документів доступні в Інтернеті за адресою zoho.com/docs Zoho Docs представляє собою інтернет-додаток для управління документом для фізичних і юридичних осіб. Це мобільна версія розширює доступ до ваших документів на Android мобільних телефонів. Якщо ви не вже є обліковий запис Zoho, ви можете легко створити в додатку.
Реєстрація займає не більше 30 секунд(не включаючи набір символів) і містить стандартний набір полів плюс вбудовану Captcha . До речі , можна використовувати облікові записи з Facebook, Google і Yahoo, що досить зручно .
Познайомимося з можливостями Zoho Docs ближче ...
Базові можливості Zoho Docs - робота з документами (Writer), таблицями (Sheet) та презентаціями (Show). Незважаючи на те, що функціональність безкоштовної версії обмежена (див. Тарифи), доступ до трьох основних програм надано всім користувачам практично в повному обсязі. Розробники Zoho задіяли в офісних додатках "двигун" власної розробки. З одного боку, він цілком самодостатній, з іншого - місцями помітно вплив інших додатків. Так, з Microsoft Office запозичені вкладки та інші прикмети інтерфейсу Ribbon, який раніше можна побачити в MS Office, починаючи з версії 2007 року. Оформлення кнопок, шрифти, світла колірна гамма дещо схожі на Mac OS.
Не вдаючись у подробиці опису , можна відзначити , що дизайн сприяє комфортній роботі як в редакторі Zoho , так і в Провіднику ( Explorer). Інтуїтивне угруповання кнопок , команд , розбивка по вкладках ( « Формат » , « Вставити » , « Макет сторінки » ) , завдяки чому відпала потреба в рядку меню. Можна перейти в повноекранний режим , ось тільки в меню « View » ця можливість врахована не у всіх додатках офісу. Відключення панелей або компактний режим не передбачені взагалі .
Zoho Writer
Zoho Writer - онлайновий текстовий процесор (текстовий редактор). Є складовою частиною пакету веб-додатків Zoho. Дозволяє: працювати з документами на різних мовах; імпортувати / експортувати документи в популярних форматах (Word, SXW, ODT, RTF, JPG, GIF, PNG, PDF, TXT, HTML); спільно працювати з іншими користувачами в реальному часі; редагувати документи в режимі офлайн з подальшою синхронізацією при підключенні до Інтернету; безпосередньо додавати записи в блог.
Відеофайл ZOHO Writer Overview & Tutorial
Збереження документа відбувається автоматично ( єдиний додаток офісу з кнопкою «Зберегти» на панелі - Zoho Sheet ) . Передбачено управління версіями , при цьому є можливість задати назву версії вручну.
При виборі шрифтів надається більший вибір , ніж , наприклад , в Google Docs , але в той же час немає передогляду стилів і опції для додавання користувальницького шрифту. За великим рахунком, вона і не потрібна.
Максимальний розмір таблиці для вставки невеликий - всього 8 × 8 осередків. Для порівняння , в Google Docs він становить 20 × 20 . Проте в окремі моменти робота з таблицями більш приваблива : серед інших опцій є заготовлені теми для таблиць .
У Документах Google Темізація таблиць не представляється можливою - хіба що за допомогою copy / paste з табличного процесора.
Вставка фігур проводиться в окремому вікні , на полотні , потім результат переноситься в документ. Доступна вставка виносок , нумерації , змісту. Зміст формується на основі структури документа , яку користувач визначає за допомогою заголовків різних рівнів - «Заголовок 1 » , «Заголовок 2 » і т. д.
За вставку лапок відповідає функція Smart Quotes і відповідна кнопка на панелі інструментів. Втім , в чому сенс уточнення « smart » - залишилося незрозумілим , єдина особливість вставки - широкий вибір лапок.
Колонтитули також є, в Writer вони були знайдені у вкладці «Макет сторінки».
Передбачені перевірка орфографії і словники користувача, вручну можна визначити мову для перевірки, серед інших варіантів можна знайти російську. У контекстному меню пропонуються варіанти заміни і можливість зміни мови виділеного тексту.
Для захисту документа можна вставити електронний підпис за допомогою сервісу EchoSign, а також водяний знак.
Таким чином, всі стандартні інструменти редактора враховані.
Zoho Sheet
Zoho Sheet - безкоштовні електронні таблиці (онлайн).
Всі стандартні функції є в наявності аж до можливості побудови графіків і діаграм. Формат файлів використовується власний , але в цілях кращої сумісності з Microsoft Office , передбачено імпорт та експорт файлів Excel. Спільними для текстового процесора і електронних таблиць функціями є засоби, що дозволяють надавати до документів загальний доступ як у середовищі програмного комплексу Zoho , так і ззовні. Додатково для полегшення пошуку та сортування файлів передбачена система тегів . Таким чином , можна констатувати , що необхідний мінімум офісних додатків у нас є.
Насамперед, у табличному процесорі цікавить робота з формулами.Cписок і опис функцій доступний у вигляді сторінки з повним переліком і пошуковим рядком , що не дуже зручно . Взагалі кажучи , локалізація додатки виконана частково , тому опис формул дано тільки англійською мовою. Ця неприємна особливість з недостатньою увагою розробників до локалізації виявляється у всіх додатках , за винятком компонента Письменник.
Робота з комірками не так оперативна, як в Google листи - здебільшого через менш зручних діалогів і необхідності більшої кількості кліків і переходів. Фільтрація , умовне форматування також враховані. Не можна закріпити кілька осередків одночасно.
Для побудови зведених таблиць і зведених графіків є майстер налаштування з можливістю перетягування. Інтуїтивний, в цілому, але не настільки зрозумілий в налаштуванні фільтрів, як табличному процесорі від Google. Все це буде більш детально розглянуто пізніше при порівнянні в заключній частині огляду. У Zoho Sheet є всі стандартні види графіків. Для їх побудови, знову ж таки, менше коштів, ніж у Google: наприклад, не можна опублікувати графік на окремому аркуші, складніше розібратися з публікацією книги, аркуша або його частини в Інтернеті.
Для макросів відведена окрема панель, мова сценаріїв - VBA. Також є можливість підключення в документ зовнішніх джерел даних (CSV, RSS / Atom / HTML).
Zoho Show
Zoho Show - безкоштовний інструмент створення презентацій (онлайн).
У Zoho Показати робота з презентаціями починається з вибору теми , яка складається з обкладинки , колірної схеми і набору шрифтів. Тобто , теми настроюється , і в цьому відмінність від Google Горки , де спочатку пропонується вибрати фіксований шаблон.
Інструменти редагування слайдів стандартні . Надалі можна вільно змінити структуру слайдів , вставити зображення , інші мультимедійні об'єкти , кліпарт , застосувати анімацію , застосувати ефекти переходу . Костьольна вставки зображень , звертають увагу варіанти завантаження : не тільки за посиланням або з локального сховища , але також з сервісів Picasa , Flickr або з результатів пошуку .
Робота з групою слайдів в Google Слайди більш інтуїтивна: Дозволяємо виділити кілька слайдів і застосувати до них ефекти, або масово застосувати зміни в правій бічній панелі. Тут же досить складно виконати аналогічні операції з тією ж швидкістю.
Документи:
Імпорт - PPT, PPS, ОРС, SXI, PPTX, PPSX
Експорт - всі перераховані плюс PDF
На даний момент можливості цього конструктора не дуже великі : автори пропонують як основу кілька шаблонів. Щоб не починати проект з нуля, можна в якості основи скористатися напрацюваннями інших користувачів ресурсу (за умови , що вони зробили свої додатки загальнодоступними ), пошук відповідних по функціональності рішень здійснюється за допомогою тегів.
Відеофайл Zoho Show Demonstration
Додаткові матеріали
3. 10 альтернатив Microsoft Word