ЖК-монітори. СПК
Головними характеристиками сучасних ЖК-моніторів - є:
- Розширення
- Яскравість
- Котрасність
- Кут огляду
- Час реакції пікселя
- Тип матриці
- Інтерфейс монітора
- Биті і гарячі пікселі
РК-дисплеї мають фіксований набір фізичних пікселів. Тому вони розраховані на роботу з одним фіксованим дозволом, який називається робочим. Наприклад, монітори з діагоналлю від 17 до 19 дюймів, часто мають робочий дозвіл 1280 х 1024, а це означає, що у даного монітора дійсно міститься 1280 пікселів по горизонталі і 1024 по вертикалі. Відповідно чим більше дозвіл, тим краще якість картинки.
Сьогодні яскравість РК - моніторів коливається в рамках 300 - 600 кд. Яскравість монітора є дуже важливим параметром, так як при недостатній яскравості монітора ви не зможете комфортно грати в ігри або переглядати фільми. Але все ж слід розуміти, що значне підвищення яскравості монітора, збільшить і навантаження на ваші очі, так що потрібно дотримувати баланс яскравості.
Останнім часом контрастність зображення моніторів значно зросла. Зараз нерідко цей показник досягає значення 1000:1, а іноді й більше. Цей параметр визначається як співвідношення між максимальною і мінімальною яскравістю на білому і чорному фоні відповідно.
Проходження світла
Рідкокристалічна панель освітлюється джерелом світла (у залежності від того, де воно розташоване, рідкокристалічні панелі працюють на відображення або на проходження світла). Площина поляризації світлового променя повертається на 90° при проходженні однієї панелі. Якщо до комірки прикласти електричне поле, молекули рідких кристалів частково вибудовуються вертикально уздовж поля, кут повороту площини поляризації світла стає відмінним від 90 градусів. Поворот площини поляризації світлового променя непомітний для ока, тому виникає необхідність додати до скляних панелей ще два інших шари, що виконують роль поляризаційних фільтрів. Ці фільтри пропускають тільки складову світлового променя із заданою поляризацією. Тому при проходженні поляризатора пучок світла буде ослаблений у залежності від кута між його площиною поляризації і віссю поляризатора. При відсутності напруги комірка прозора, тому що перший поляризатор пропускає тільки світло з відповідним вектором поляризації. Завдяки рідким кристалам вектор поляризації світла повертається і до моменту проходження пучком до другого поляризатора він уже повернутий так, що проходить через другий поляризатор без перешкод.
У присутності електричного поля поворот вектора поляризації відбувається на менший кут, тим самим другий поляризатор стає тільки частково прозорим для випромінювання. Якщо різниця потенціалів буде такою, що повороту площини поляризації в рідкому кристалі не відбудеться зовсім, то світловий промінь буде цілком поглинутий другим поляризатором, і освітлений ззаду екран буде здаватися чорним (промені підсвічування цілком поглинаються екраном). Якщо розташувати велике число електродів, що створюють різні електричні поля в окремих місцях екрана (комірках), то з'явиться можливість при правильному керуванні потенціалами цих електродів відображати на екрані елементи зображення. Електроди інкапсулюють в прозорий пластик і надають їм будь-яку форму. Технологічні нововведення дозволили обмежити їхні розміри величиною маленької крапки, відповідно на маленькій ділянці екрана можна розташувати більше число електродів, що збільшує роздільну здатність LCD-монітора і дозволяє відображати навіть складні зображення в кольорі. Для виводу кольорового зображення необхідне підсвічування монітора ззаду, таким чином, щоб світло виходило із задньої частини LCD. Це необхідно для того, щоб можна було спостерігати зображення з гарною якістю, навіть якщо навколишнє середовище не є світлим. Для отримання кольорового зображення використовують три фільтри, що виділяють з випромінювання джерела білого світла три основні компоненти - червоний, зеленій та синій кольори. Завдяки комбінуванню цих трьох основних кольорів для кожної точки або пікселя екрана з'являється можливість відтворити будь-який колір.
Переваги та недоліки
Посилання
http://we-it.net/index.php/per/19-kharakteristiki-zhk-monitorov