Налаштування BIOS. Advanced Chipset Features. НІП, 2013
Налаштування BIOS. Advanced Chipset Features. НІП, 2013
Починаючому користувачеві абсолютно не обов'язково досконало вивчати кожен пункт прошивки, щоб провести налаштування системи. Тому ми коротко розповімо про основні можливості, доступних у BIOS. Advanced Chipset Features. Базова підсистема вводу / виводу (Basic Input-Output System, BIOS) є важливою частиною процедур будь-якого ПК, яка зберігається в окремому чіпі материнської плати. За своєю суттю BIOS є посередником між комп'ютерним "залізом" і операційною системою. Без BIOS операційна система не змогла б зв'язуватися з "залізом" і керувати ним. Іншими словами, BIOS є найважливішим компонентом будь-якого комп'ютера. Якщо параметри BIOS виставлені неправильно, то продуктивність вашого ПК може бути зменшена до 40%.
Перш за все потрібно знайти спосіб увійти в BIOS. Після включення комп'ютер відображає зображення в якості привітання. Це можуть бути відомості про тестування системи або логотип виробника материнської плати. Якщо під час завантаження натиснути клавішу Pause, ви зможете більш детально ознайомитись зі списком повідомлень. Те що нам потрібно,буде видно на екрані завантаження внизу. Це характерно для більшості материнських плат, хоча бувають і винятки. У деяких моделей за вхід відповідають клавіші [F1],[F2], або [F10].
Bank 0/1 DRAM Timing (Bank 2/3 DRAM Timing і т.д.). Встановлює значення значення часу читання/запису для пам'яті, встановленою у відповідні банки.
System BIOS Cacheable. Кешування системної BIOS. Рекомендується встановлювати Disabled, оскільки опція використовується тільки в застарілої ОС MS-DOS.
Memory Hole. Ця опція дозволяє визначити не використану прикладним програмним забезпеченням область пам'яті. Рекомендується присвоїти значення Disabled.
On chip USB. Даний пункт дозволяє включити порти USB,що знаходяться на материнській платі.
Джерела:[1]