Сучасні вимоги до захисту системи

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 13:49, 23 грудня 2008; Александр Spirit (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Сучасні вимоги до захисту системи

В даний час ринок антивірусного програмного забезпечення рясніє пропозиціями різних фірм-розробників ПО. Так, як же розібратися у всьому цьому різноманітті? Є декілька параметрів, до яких потрібно придивитися при виборі засобу захисту Вашого комп'ютера.

По-перше, слід звернути увагу на пропоновані функції захисту комп'ютера. Як правило, сучасні антивіруси припускають всесторонній захист комп'ютера і включають декілька функціональних модулів, наприклад:


- резидентний захист файлів і пам'яті комп'ютера;
- захист витікаючої пошти, що входить;
- firewall (модуль, що здійснює контроль підключень Інтернету і локальної мережі)
- модуль захисту документів Office;
- і так далі


Такий комплекс захисту надає користувачеві упевненості в захищеності свого комп'ютера, але в цьому ж і полягає мінус: багато антивірусних програм, із-за великої кількості запущених модулів захисту, починають використовувати дуже багато ресурсів операційної системи і пам'яті, що призводить до зменшення швидкодії призначених для користувача застосувань (грубо кажучи, з'являються «гальма»).

Тому, друге, на що радять звернути увагу – це використання системних ресурсів і пам'яті антивірусною програмою (об'єм пам'яті, займаної резидентними модулями антивірусної програми, можна подивитися в списку процесів диспетчера завдань).

Наступний параметр – це простота і доступність оновлення антивірусних баз. Щодня в світі створюється величезна кількість нових вірусів з новими шкідливими властивостями. Природно, що придбавши антивірусну програму сьогодні, ви не будете застраховані від зараження вашого комп'ютера завтра без оновлення антивірусних баз. Таке оновлення дозволяє «навчити» вашу антивірусну програму боротися з новими вірусами. На сьогоднішній день майже всі компанії-розробники антивірусного програмного забезпечення пропонують своїм користувачам функцію оновлення антивірусних баз через мережу Інтернет.

З огляду на те, що пакет з оновленими базами завантажуватиметься на Ваш комп'ютер через мережу Інтернет, зверніть увагу на те, як часто розробник оновлює вірусні бази – від цього залежить, наскільки оперативно Ваша антивірусна програма отримає інформацію по захисту Вашого комп'ютера від нових вірусів. Також, зверніть увагу на функцію автоматичного оновлення баз. Деякі антивіруси її не підтримують, і Вам доведеться завантажувати і встановлювати бази самостійно. Не останню роль грають розміри пакетів для оновлення. Чим більше пакет, тим більше інтернет-трафік.

І остання порада. Як показує практика, чим популярніше антивірусна програма, тим вона краща. Взагалі не радять певне антивірусне ПЗ для оптимальної та унівнрсальної роботи системи, але було б не погано почитати відгуки користувачів в мережі Інтернет, перш ніж встановлювати те, або інше програмне забезпечення на свій комп'ютер.