Обговорення користувача:Оля Будько
ЕМО Слухають музику тільки на вінілових пластинках або касетних програвачах. Музику емо віддають перевазі, як не складно здогадатися, емоційно забарвлену, з різкими переходами до високих нот, тексти пісень эмо-груп зазвичай несуть глибокий сенс, прагнучи «зачепити за живе». Це в основному слізні балади про любов, біль і смерть. Учасники эмо-груп самі пишуть пісні і музику, так само емо пишуть вірші, люблять фотографувати - це ще один спосіб для них виплеснути свої емоції, відчуття і переживання. Емо роблять собі пірсинг, намагаючись цим показати, що вони не бояться ні болю, ні смерті. В основному емо бісексуальні. Більшість емо, яких ми бачимо щодня, це просте наслідування, викликане віянням моди. У суспільстві прийнято думати, що емо тільки і можуть, що плакати. Насправді справжній емо - це людина, що не соромиться показувати свої як негативні, так і позитивні емоції на людях.
Основні риси емо-стилю
Вираження емоцій - головне правило для емо-кідів. Їх відрізняє: самовираження, протистояння несправедливості, особливе, чуттєве світовідчуття. Найчастіше емо-кид - ранимий і депресивний чоловік. Існує стереотипне уявлення про емо як про плаксивих хлопчиків і дівчаток.
Традиційною зачіскою емо вважається косий, рваний чубок до кінчика носа, що закриває одне око, а ззаду коротке волосся, що стирчать в різні боки [неавторитетний джерело?]. Перевага віддається жорсткому прямому чорному волоссю. У дівчат можливі дитячі, смішні зачіски - два «маленьких хвостика », яскраві «заколочки» - «сердечка» з боків, бантики. Для створення цих зачісок емо використовують велику кількість фіксуючого лаку для волосся. Часто емо-кіди проколюють вуха або роблять тунелі. На обличчі та інших частинах тіла емо-кида може бути пірсинг (наприклад в губах і лівій ніздрі, бровах, переніссі).
І юнаки, і дівчата можуть фарбувати губи під колір шкіри, використовувати світлий тональний крем. Очі густо підводять олівцем або тушшю. Нігті покривають чорним лаком. Сумка зі значкамиЧасто емо – депресивний підліток, якого легко можна зранити, котрий своєю чутливістю і безпосередністю нагадує дитину. Саме тому вони і називають себе емо-кідами (з англійської – емо-дітьми). Основні кольори в одязі й вигляді – чорний та рожевий – демонструють нехитру філософію: чорний можна трактувати як символ жорстокого світу, а рожевий – яскравий, забавний дитячий колір. Своєю внутрішньою поставою та зовнішнім виглядом вони демонструють дитину, яка знаходиться серед похмурих, нерозв’язаних проблем і не може їм протистояти.
Свій початок емоманія бере з музики. Остання сьогодні складається з різних підвидів, але спочатку під назвою емо існував єдиний альтернативний музичний напрям, що супроводжувався важкою гітарною партією та сильним сольним людським голосом. Співак мав на меті відверто і безперешкодно поділитися із слухачами власними відчуттями та світобаченням, що виражалося у вокалі, який то злітав до крику (коли, здавалось, людина от-от зірве голос), то опускався до тихого шепоту, як власного, так і всієї зібраної молодіжної аудиторії на концерті.
А сьогодні для молоді емо-музика, якщо так можна сказати, є одним з етапів перевірки себе самого (-ї): якщо вона тебе зворушила, і ти навіть просльозився (-лася), слухаючи слова або звуки емо-пісень, значить, ти – справжній (-ня) емо (або з англійської – true-еmо – тру-емо). Хоча сьогодні приналежність до цього молодіжного руху характеризується також рядом инших ознак.
Згідно з неписаними правилами, які поширені серед таких людей, тру-емо повинні бути стрейнджерами (від англ. strangers), тобто иншими, приходнями, чужинцями, пропагувати здоровий спосіб життя, на кшталт: «ні» тютюнопалінню, алкоголю, наркотикам і дошлюбним хаотичним статевим зв’язкам. До речі, за цією ознакою можна відрізнити true від not true. «Якщо зустрінете підлітка з ніг до голови в емо-атрибутиці, але з цигарою і пляшкою, то знайте, це – not true, не справжній емо. І його червоні заплакані очі – швидше за все результат спілкування з ріпчастою цибулею» . Тобто, існують паразити, які запозичують із цієї субкультури тільки оригінальний зовнішній вигляд, однак цінності й манера поведінки – кардинально инші.Не зважаючи на поверхневість і наївність, в емо-культурі є темні плями, однією з яких – ставлення емо до самогубства. Тому що емо «схильні до самогубних типів поведінки» . Такі випадки непоодинокі. Автор цієї статті особисто бачив у 4-х із 9-и знайомих йому представників емо на руках шрами від порізів (знаки від спроб вбити себе, перерізавши собі вени на руках). А причини цього – спосіб життя й мислення, насаджений співаками-організаторами цього молодіжного руху, тексти пісень яких часто містять тему відходу з життя як альтернативу до існуючого зла й проблем. Додає масла у вогонь і кримінальна хроніка, де иноді в біжучому рядку новин читаємо інформацію типу: «Дівчинка-емо вчинила самогубство...»
Цікаво, що говорять самі емо про добровільне заподіяння собі смерти? На одному з емо-сайтів поміщена досить цікава інформація, в якій ідеться про самогубство. Ось що написали учасники форуму на цій веб-сторінці:
«Суїцид – це справа слабких і лузерів, тоді як боротьба – доля сильних»;
«Безглуздо обривати своє життя через хвилинну слабкість. Навіть страшно уявити, що буде з рідними і близькими людини, яка покінчила життя самогубством. Безвихідних ситуацій не буває, а суїцид нічого не вирішить. І взагалі, дорогі емо, припиніть показуху слова “суїцид”, яке нібито має свідчити про те, що ви – тру!»;
«З одного боку, їх можна зрозуміти: у критичні моменти їм приходить на думку тільки самогубство, й иншого виходу вони не бачать»;
«Дати б їм стусана доброго, щоб порозумнішали і більше не думали про суїцид, не засмічували б культуру емо…»;
«Прикольно! Тоді потрібно створювати партію “антисуїцид”. Прямо як санітари лісу – ходиш і копаєш усіляких суїцид-чуваків...»
Типові прізвиська для емо в Інтернеті дуже гострі, наприклад: broken_heart, raped_teddy_bear lonely_star Символіка
Рожеве серце, часто з поперечною тріщиною або розірване на клапті.
Череп з кістками.
Рожевий (або чорний) пістолет або схрещені пістолети з написом «bang-bang» (звук пострілу).
Чорна п'ятикутна зірка на рожевому фоні.
Рожево-чорна шахівниці.
Футболки з героями дитячих мультфільмів (наприклад, Міккі Маус).
Характерні жести
Нахиліть голову, щоб звисав чубчик, і приставити до скроні два пальці на кшталт пістолета.
Скласти руки разом у вигляді серця.
Скривити ноги ступнями всередину і трохи прідігнути коліна.
Фотографувати своє відображення в дзеркалі.
Одяг
Для емо характерна одяг в рожево-чорних тонах з двокольоровими візерунками і стилізованими значками. Основними квітами в одязі є чорний і рожевий (пурпурний), хоч і інші шокуюче-яскраві поєднання вважаються допустимими.
Бувають поєднання в широку смужку. Часто на одязі зображені назви емо-груп, смішні малюнки або розколоті серця. Зустрічаються риси спортивного стилю одягу скейтбордистів і BMX-ерів. Значення квітів Переважає в образі емо. Його перевага може бути викликано депресією, нещастям, знехтуваним. Відбиває радісні моменти. Це виклик загальної похмурості, заперечення зв'язку стилю емо з готичною субкультурою і наближення до поп-панку.
Характерна для емо взуття - кеди типу Converse або скейтерские кеди, а також фліпи (ганчіркові тапочки в ромб), сліпони (взуття, схожа на тапочки, але з підошвою, як у кед), Венс з візерунком у шашечку. Найбільш типовий одяг
Вузька, що обтягує футболка.
Вузькі джинси чорного або попелястого-синього кольору, можливо, з дірками або латочками.
Чорний або рожевий ремінь часто зі шкірозамінника з причини прихильності деяких емо-кідів до Веганізм, з заклепками, провисає ланцюгами і великий бляхою з символікою.
Кеди з яскравими або чорними шнурками, зашнурованому особливим способом.
Картата косинка-арафатка на шиї.
Присутні ободочки з бантиком. Смугасті гетри на руках. Рідше зустрічається одяг унісекс. Кеди емо-кідів
Атрибутика
Поштова торба через плече, покрита латками і значками.
Значки, причеплені до одягу і, іноді, до взуття.
Окуляри в широкій яскравою або чорній оправі.
різнокольорові (зазвичай силіконові) браслети на руках, особливо популярні СНЕП або панк-атрибутика (напульсники із шипами).
Крупні намиста яскравих кольорів на шиї.
М'які іграшки у вигляді ведмедиків, яким емо-кіди розпорюють животи і зашивають товстими нитками. Такі іграшки відіграють роль своєрідних талісманів. Їх беруть із собою на прогулянки, на заняття, з ними залишаються вдома і сплять.
Напульсники на руках.