Обговорення користувача:Крістіна
Молодіжні “неформальні” рухи: “за” і “проти” Городнічої Кристини
Взаємини старшого покоління і молоді, «батьків» і «дітей», є вічною темою. Сучасна українська молодь дуже відрізняється від своїх попередників: покоління своїх батьків та дідусів. І саме це викликає багато конфліктів з батьками. Старше покоління не може зрозуміти своїх дітей. Сучасна молодь поділяється на декілька течій, кожна з яких має спільні інтереси: певний стиль одягу, оригінальні музичні вподобання та провадить боротьбу з «ворожими» молодіжними течіями.
Напевне, багатьом людям знайомі бритоголові молодики в куртках-«бомбер», берцях та з підтяжками. Один із цих молодіжних напрямків має назву «SkeanHeads» («бритоголові»). Поговоримо про ідеологію скінгедів. Ідеологія скінів дуже примітивна. Вони наслідують А. Гітлера, замість вітання кричать «Зіг Хайль»(так віталися німецькі нацисти) та читають тематичну літературу, зокрема «Майн Кампф» (книга, А. Гітлера написана у період, коли він перебував у в’язниці). На думку скінгедів, вони «допомагають» країні«прибрати імміграційне сміття». Україна не виключення, і на її теренах також процвітають неонацистські організації. Прикладом таких організацій є молодіжний рух ВГО «Патріот України» та партія ВО«Свобода». Ці відразливі угруповання приваблюють молодих хлопців та дівчат (що вже само по собі дивує) тим, що пропонують безкоштовні спортивні секції, тренувальні зали, вишколи зі зброєю тощо. Чимало молоді не може встояти перед таким спокусливим «меню». Ці зомбовані молодики щиро вважають себе справжніми патріотами, тому що б’ють африканців, в’єтнамців, арабів, кавказців та ін. Отже, можна сказати, що в нашому суспільстві набирає силу ідеологія, проти якої боролися наші пращури і віддавали життя за Україну чи то в лавах УПА, чи то в складі Червоної Армії. Бути патріотом не означає підтримувати ксенофобію. Україна – це країна, де живуть представники багатьох народів, і кожному з них приділяють певну увагу, і кожен народ має право на існування на території України, бо це зафіксовано в основному законі України – Конституції.
Неонацистам протистоїть інша течія, представники якої називають себе «AntiFa». Антифашистські сили зародилися в Італії і боролися проти політики Беніто Мусоліні. У Німеччині антифашистські організації існували з 1923 р., до них входили прихильники комуністичної ідеології, які боролися за ідеали Веймарської республіки і проти нацизму. Але після приходу А. Гітлера до влади вони були знищені, і цей термін більше не вживався.
Серед української молоді зустрічаються такі явища, як рухи панків, емо, реперів, різних скейтерів, велосипедистів тощо. Розглянемо кожен з них.
Панки – це «неформали», які слухають музику в стилі гард-рок, панк-рок , рок, геві-метал та ін. Самою своєю зовнішністю вони «приваблюють» скінів… Скінгеди, як можна зрозуміти з написаного вище, – це хворі люди, які чіпляються абсолютно до всіх маргіналів: панків, емо, реперів та «расово неповноціних» або інакомислячих мирних громадян, тобто до всіх тих, хто виходить за межі їхнього світосприйняття. І тому панки та інші «нефори» -це основні жертви скінгедів після африканців та в’єтнамців. На відміну від скінів, панки носять довге волосся. Може, саме ця зовнішня ознака у них і приваблює бритоголових покидьків. Панки взагалі-то завжди конфліктували не тільки зі скінами, але і з реперами, які ненавидять панків не менше за бритоголових. Ставлення до панків простих людей нейтральне. Може, якісь особливості поведінки у цих людях комусь і не подобаються, але це вже, як кажуть: «На вкус і цвєт товаріща нєт!»…