Географічна структура мережі GSM

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Кожна телефонна мережа потребує певної структури для маршрутизації дзвінків до необхідної станції і далі до абонента. У мережі мобільної зв'язку ця структура особливо важлива, так як абоненти переміщаються по мережі, тобто міняють своє місце розташування і це місце розташування повинно постійно відслідковуватися.

Сота

Sota.jpg Сота є базовим елементом стільникової системи і визначається як область радіопокриття, забезпечуваного однієї антеною однієї базової станції. Кожній соті призначається свій унікальної номер, званий Глобальним ідентифікатором соти (CGI). У мережі, що охоплює, наприклад, цілу країну, число сотень може бути дуже великим.

Зона розташування (LA)

Зона розташування (LA) визначається як група сот. Розташування абонента в межах мережі пов'язано з тією LA, в якій в даний момент знаходиться абонент. Ідентифікатор даної LA зберігається в VLR. Коли MS перетинає кордон між двома сотами, що належать різним LA, вона передає в мережу інформацію про нову LA. Це відбувається тільки в тому випадку, якщо MS знаходиться в режимі «Вільно» (Idle). Інформація про нове місцезнаходження не передається протягом встановленого з'єднання, цей процес буде відбуватися після звільнення з'єднання. Якщо MS перетинає кордон між сотами в межах однієї LA, вона не повідомляє мережі про своє нове місцезнаходження. При надходженні дзвінка до MS пейджингового повідомлення поширюється в межах усіх сот, що належать одній LA.

Зона обслуговування MSC (SA)

Sa.jpg Зона обслуговування MSC складається з деякого числа LA і відображає географічну частину мережі, що знаходиться під керуванням одного MSC. Для того, щоб направити виклик до MS інформація про зону обслуговування MSC також необхідна, тому зона обслуговування також відстежується і інформація про неї записується в базі даних (HLR).