Опис сеансів зв'язку

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 11:58, 30 листопада 2010; Козінцев Олексій (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

8.7 Опис сеансів зв'язку
При встановленні з'єднань Call Agent надає портів шлюзів, які беруть участь у цих з'єднаннях, необхідну інформацію один про одного - опис сеансів зв'язку. Опис сеансу зв'язку вводиться до складу деяких команд і відповідей протоколу MGCP і включає в себе IP-адресу, UDP / RTP порт, вид інформації, алгоритм кодування інформації, розмір мовних пакетів і т.д. Синтаксис опису сеансу зв'язку в протоколі MGCP відповідає синтаксису протоколу опису сеансів зв'язку - session description protocol (SDP), запропонованому для використання у вищевказаних цілях комітетом IETF в документі RFC 2327.
Протокол SDP може застосовуватися для опису мультимедійних конференцій, але поточна версія протоколу MGCP використовує протокол SDP тільки для опису параметрів передачі мови та даних.
Оскільки книга присвячена аналізу технології передачі мовної інформації по мережах з маршрутизацією пакетів IP, в даному параграфі ми розглянемо синтаксис протоколу SDP тільки в частині опису сеансу мовного зв'язку. Для опису такого сеансу в протоколі SDP передбачено кілька інформаційних полів:

  • Версія протоколу SDP. Поточна версія протоколу - нульова. Поле кодується таким чином: v = 0.
  • IP-адреса шлюзу. Це поле містить IP-адресу, який буде використовуватися для обміну пакетами RTP. Якщо це поле включено в команди протоколу MGCP, то воно означає адресу віддаленого шлюзу, якщо поле включено до відповіді, то - адреса шлюзу, що передає відповідь.
  • Поле опису мовного каналу. Дане поле містить індикацію виду передається або приймається (у нашому випадку - мови), номер порту, використовуваного для прийому RTP пакетів віддаленим шлюзом (якщо поле опису мовного каналу включено в команди протоколу MGCP) або локальним шлюзом (якщо це поле включено до відповідей) , індикацію використання протоколу RTP для передачі мови та алгоритми кодування мовної інформації. Поле кодується літерою «т».
  • Режим з'єднання. Режими сполук представлені в таблиці 8.7.

Таблиця 8.7 Режими з'єднання

Крім вищевказаних полів, для опису сеансу мовного зв'язку в протоколі SDP передбачено ще кілька необов'язкових інформаційних полів. Відзначимо, що якщо в команду або у відповідь протоколу MGCP включені описи кількох сеансів зв'язку, то вони відділяються один від одного рядком із зазначенням версії протоколу SDP. Типовий приклад опису сеансу мовного зв'язку з використанням протоколу SDP наведено нижче:

v = О
з = IN IP4 128.96.41.1
m = audio 3456 RTP / AVP 0

Даний приклад заслуговує короткого коментарю. Для опису сеансу зв'язку використовується протокол SDP, версія 0, в мережі використовується протокол IP, версія 4, IP адреса шлюзу-128.96.41.1, передається або приймається мовна інформація, упакована в пакети RTP, номер порту RTP - 3456, алгоритм кодування мови G. 711, закон A.


--Козінцев Олексій 36 гр. 17:17, 29 листопада 2010 (EET)