Мультимедия ЛАБ 3 КН17Б Работнова А. С.
Графічні формати
Растрові формати
Формат bmp
Bitmap-формат (англ. device independent bitmap) - формат файлу зображень растрової графіки, в якому зображення зберігається у вигляді двовимірного масиву пікселів.
У даному форматі можна зберігати тільки одношарові растри. На кожен піксель в різних файлах може приходити різна кількість біт (глибина кольору). Microsoft пропонує бітності 1, 2, 4, 8, 16, 24, 32, 48 і 64. В бітності 8 і нижче він вказується індексом з таблиці кольорів (палітри), а при великих: безпосереднім значенням. Колір же в будь-якому випадку можна задати тільки в колірній моделі RGB, але в бітності 16 і 32 можна отримати відтінки сірого з глибиною до 16 і 32-ох біт відповідно.
У більшості випадків пікселі зберігаються у вигляді відносно простого двовимірного масиву. Для бітності 4 і 8 доступно RLE-кодування, яке може зменшити їх розмір. Формат BMP так само підтримує вбудовування даних у форматах JPEG і PNG. Але останнє скоріше більше призначене не для компактного зберігання, а для обходу обмежень архітектури GDI, яка не передбачає пряму роботу із зображеннями форматів відмінних від BMP.
Формат jpg
JPEG (він же JPG) - це формат зображення, який використовує зміст з втратами і не підтримує прозорість. Дозволяє настраівати високу якість зберігається зображення - при його знімку удаляють деталі і додаються шум на зображення, проте розмір компактнішим. JPG в залежності від настрою може передбачати показник 2: 1, так і 100: 1 - але якість прямо пропорційно коефіцієнту роботи.Назва форми - абревіатура від Joint Photographic Experts Group.
З прикладної точки зору JPEG оптимальний для зображень з великою кількістю кольорів, наприклад, для фотографій.