Стаття до проекту "Штучний інтелект" Черкас Павло
Віртуальні асистенти
Віртуальний асистент — це програмний агент, що може надавати персональну інформацію, виконувати завдання та послуги для окремої особи. У список доступних послуг входять пошук, керування музикою та пристроями розумного будинку, робота зі списками задач та електронною поштою, взаємодія з календарем і так далі. Взаємодія з такими помічниками зазвичай відбувається за допомогою голосу або тексту. Іноді стосовно віртуальних помічників з текстовим, чат-інтерфейсом застосовують термін "чат-бот".
Станом на 2017-й рік, ринок віртуальних помічників перебуває у стані активного розвитку: пожвавлюється інтерес як зі сторони користувачів, так і зі сторони великих компаній. Як результат, функціональність асистентів постійно розширюється, віртуальні помічники входять до складу мобільних та десктопних операційних систем, а на ринок виходять окремі "розумні" пристрої з акцентом на голосову взаємодію. Найбільша користувацька база наразі належить продуктам від Apple, Google, Microsoft та Amazon.
Найпопулярніші віртуальні асистенти
Google Now
Google Now — інтелектуальний особистий помічник від Google Inc, реалізований у додатку Google Search для Android і iOS. Google Now використовує обробку природної мови для відповідей на питання, створення рекомендацій та виконання різних дій. Відповідаючи на різні запити користувача, Google Now відображає інформацію залежно від уподобань користувача, пророкуючи їх на основі його звичок і режиму дня. Вперше з'явився в Android 4.1 «Jelly Bean», запущений 9 липня 2012 і підтримувався смартфоном Galaxy Nexus. З 29 квітня 2013 доступний у додатку Google Search для пристроїв iOS.Google Search надає програмне забезпечення розпізнавання мови для обробки природно-розмовної мови. Як конкурент Siri від Apple і Samsung S Voice, Google Search був вперше представлений у 2012 році в ОС Android 4.1 "Jelly Bean" на Galaxy Nexus з Google Now. Діапазон функцій, починаючи від поточної погоди, руху і новин до важливої інформації, наприклад, квитанції на квитки, база якої постійно розширюється. Google Now відрізняється від Siri тим, що інформація з'явиться в залежності від поточного місця. Наприклад поруч з кіно, показує інформацію про поточні фільми.
Google Assistant
Google Assistant (Google Асистент) — розумний персональний асистент, розроблений компанією Google і представлений на конференції Google I/O 18 травня 2016 року. Додаткова функція програми — збір персональних даних користувачів в корпоративній системі машинного навчання.
Додаток вважається продовженням лінійки Google Now, але на відміну від нього, Google Assistant може брати участь в двосторонніх переговорах. Помічник також включений в Google Allo — додаток для миттєвого обміну повідомленнями, Google Home — розумний голосовий Wi-Fi динамік для управління будинком, Android Wear — розумний годинник від Google, а також в телефони від Google — Pixel.
Siri
Siri — персональний помічник і питально-відповідальна система, адаптована під iOS. Цей додаток спілкується природною мовою, щоб відповідати на питання і давати рекомендації. Siri пристосовується до кожного користувача індивідуально, вивчаючи його особливості протягом тривалого часу.
Спочатку Siri була доступна в App Store як додаток для iOS від Siri Inc. Незабаром, 28 квітня 2010 року, Siri Inc. була придбана корпорацією Apple. До того, як Apple придбала Siri, було оголошено, що їх програмне забезпечення буде доступно для телефонів BlackBerry і телефонів під управлінням Android, але потім ці плани було скасовано.
Зараз Siri — невід'ємна частина iOS 5, iOS 6, iOS 7 та IOS 11 і доступна для iPhone 4S та пізніше; iPad третього покоління та пізніше; iPad mini усіх поколінь та iPod Touch п'ятого покоління. Незважаючи на це, хакери змогли пристосувати Siri для старих моделей iPhone, iPad та iPod touch. 8 листопада 2011 Apple публічно заявила, що у неї немає планів на інтеграцію Siri в старі моделі iPhone, у зв'язку з відсутністю на них чипа фільтрації фонового шуму.
Аліса
«Аліса» — віртуальний голосовий помічник, створений компанією «Яндекс». Імітує живий діалог, розпізнаючи живу мову (усну і письмову) та даючи відповіді на запитання (вимовляючи їх вголос і виводячи на екран). За заявою творців, «Аліса» — перший у світі віртуальний асистент, який не обмежується набором заздалегідь заданих реплік для відповіді. Працює в додатку «Яндекс» для iOS і Android, а також в бета-версії голосового помічника для Windows. Основна функція «Аліси» — розв'язувати повсякденні завдання: шукати інформацію в інтернеті, знаходити місця, прокладати маршрути, показувати прогноз погоди і т. д. Для цього помічниця звертається до сервісів «Яндекса» — «Яндекс.Пошуку», «Яндекс. Карт», «Яндекс. Музики» та інших, а також вміє відкривати деякі сторонні додатки. Крім того, «Аліса» може розважати співрозмовника, підтримуючи діалог на абстрактну тему: відповідає на питання з кмітливим відтінком.
Блог до проекту
Мультимедійна презентація
Календар подій проекту:
Календар до проекту "Штучний інтелект"
Опитування до проекту
Опитування до проекту "Штучний інтелект"
Фотоальбом до проекту
Спілкування між учасниками проекту
- Спільнота на базі соціальних мереж
- Skype
- Telegram
- Viber
- Wiki-сторінка
- Сайт
- .....
Інформаційні ресурси
Друковані джерела
- ...
- ...
- ...
Відеоматеріали
- ...
- ...
- ...
Електронні ресурси
- ...
- ...
- ...
Центральноукраїнський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка