Проект з ОІ та ІКТ і Хімії: "Залежність швидкості хімічної реакції від температури. Температурний коефіцієнт." - № 13 ПГФ, 2019

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

Залежність швидкості хімічної реакції від температури. Температурний коефіцієнт.

Залежність швидкості хімічної реакції від температури. Температурний коефіцієнт.

Ідея проекту

Вивчити вплив різних чинників на швидкість і рівновагу фізико-хімічних процесів.

Автор проекту

Сідельник Олександра Михайлівна

Матеріали проекту

Інтенсивність проходження хімічних реакцій визначається швидкістю, тобто зміною концентрації реагента або продукту реакції за одиницю часу:

Img-ErsSfk.png







де С – молярна концентрація реагента, а t – час. Мінус перед правим членом обумовлений зниженням концентрації реагента в ході реакції. У виразі швидкості реакції за зміною концентрації продукту реакції мінус не ставиться. Отже, швидкість реакції завжди додатня.


Швидкість хімічної реакції залежить від:


температури: у разі підвищення температури на кожні 10 °С швидкість реакції зростає у два-чотири рази (правило Вант-Гоффа), Для початку хімічної реакції реагенти повинні мати певний запас енергії. Ця енергія Еа називається енергією активації, тобто це енергія, яку повинні мати молекули, що зіштовхуються, щоб зіткнення привело до хімічного перетворення. природи реагентів, концентрації реагентів (Закон діючих мас), опромінення, присутності каталізатора

Інтернет ресурси проекту

[1]

[2]

Додаткові матеріали проекту

[3]

[таблиця до проекту "Залежнысть швидкосты хымычноъ реакції від температури. Температурний коефіцієнт." ]

Швидкість хімічних реакцій залежить від природи реагуючих речовин. Для речовин в розчиненому стані і газів швидкість хімічних реакцій залежить від концентрації реагуючих речовин. Для речовин в твердому стані швидкість реакції прямо пропорційна поверхні реагуючих речовин.
Метали (калій, натрій) з однією і тією ж самою речовиною - водою - реагують з різною швидкістю. Горіння речовин в чистому кисні відбувається інтенсивніше, ніж в повітрі, де концентрація кисню майже в п'ять разів менше.
Швидкість реакції із збільшенням концентрації реагентів зростає.
Речовини залізо і сірка в твердому стані реагують досить швидко лише при попередньому подрібненні і перемішуванні.

Результати проекту

Звіт у вигляді презентації.