Єлизаветград - Кропивницький
В цьому розділі розміщуються посилання на проекти, в яких я беру участь.
Проект " Моє рідне місто "
[[1]]
- Рідний край - дорога серцю земля батьків, дідів і прадідів наших. Кожна людина кім би не став, де б йому доводилося працювати, тягнеться серцем до рідного краю.
- Кіровоградщина - географічний центр України, розташований між Дніпром і Бугом. Край машинобудівників, хліборобів і унікальних чорноземів. Місто Кропивницький веде свій початок від фортеці святої Єлизавети, яку побудували в 1754 році.
Звання почесного жителя міста Надал місцевим органами державної влади окремим особам в честь їх громадської чи політичної діяльності або за особисті заслуги перед певним містом. Почесному жителю міста виплачується довічна пенсія.
- Ануфрієв Миколай Ыванович
- Бахмач Эвгеный Степанович
- Гуляцький Трифон Маркович
- Жадов Олексый Семенович
- та інші
Подій
- 1924 року місто перейменоване на Зінов'євськ на честь уродженця Єлисаветграда, одного з лідерів РКП(б) Г. О. Зінов'єва.
- У грудні 1934 року місто перейменоване на Кірово (на честь убитого 1 грудня цього ж року партійного і державного діяча СРСР С. М. Кірова). У січні 1939 року назву міста змінили на Кіровоград.
- Починаючи з 1989 року міська інтелігенція та широка громадськість Кропивницького активно брала участь у дискусії про перейменування міста. 14 липня 2016 року місто перейменовано на Кропивницький на честь українського письменника і драматурга Марка Кропивницького.
Лиха
- Повінь
- Пожежа
- Чума
Памятки архітектури
- Фортеця Святої Єлисавети
Фортеця св. Єлисавети була споруджена в 1752 році з метою оборони Півдня України від набігів татар і турків. Спорудження носить ім`я небесної покровительки імператриці Єлисавети, яка підписала указ про зведення фортеці. Оборонні вали поклали початок місту Єлисаветграду, який згодом був перейменований в Кіровоград . Фортеця складається з безлічі валів, бастіонів, сторожових веж і цілої системи ровів, вона була вельми добре оснащена артилерійським озброєнням. За всю свою історію фортеця всього один раз була ареною бойових дій, сталося це під час російсько-турецької війни 1768-1774 років. Потужна споруда зіграло вирішальну роль у перемозі над ворогом. Фортеця була учасницею ще багатьох легендарних подій в історії України, і в світовій історії. Наприклад, в її казармах колись розташовувалися полки Кутузова. Тут був штаб боротьби з гайдамаками і багато іншого. Зараз фортеця роззброєна і є музеєм під відкритим небом. Туристів зустрічають старовинні гармати - свідки колишньої слави і могутності. Також на території фортеці є кладовище героїчно загиблих солдат в боях Другої світової війни, в центрі якого розташований пам`ятник «Вічний вогонь».