Вакуумні газонаповнені трубки

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Emblema-MIT.png

Роботу виконує Бородій Сергій 32гр.

Загальний опис (принцип дії)

Газорозрядний індикатор - іонний прилад для відображення інформації, що використовує тліючий розряд. У порівнянні з одиничним індикатором - неоновою лампою - володіє більш широкими можливостями. Для виготовлення відображає пристрої заданої складності газорозрядних індикаторів потрібно менше, ніж треба було б для порівнянного за складністю пристрою одиничних неонових ламп.

Історична довідка

Перші газорозрядні індикатори Nixie були розроблені в 1952 році братами Haydu і пізніше продані фірмі «Burroughs Business Machines». Назва «Nixie» вийшло від скорочення «NIX 1» - «Numerical Indicator eXperimental 1» ( «цифровий індикатор експериментальний, розробка 1»). Назва закріпилася за всією лінійкою подібних індикаторів і стало прозивним. Зокрема, вітчизняні індикатори ІН-14 в зарубіжних каталогах записують як «IN-14 Nixie».

З початку 1950-х до 1970-х років індикатори, побудовані на газорозрядному принципі, були домінуючими в техніці. Пізніше вони були замінені вакуумно-люмінесцентними і рідкокристалічними дисплеями і світлодіодними і стали досить рідкісні сьогодні. В даний час більшість найменувань газорозрядних індикаторів більше не виробляється.

Газорозрядні індикатори використовувалися в калькуляторах, в вимірювальному обладнанні, в перших комп'ютерах, в аерокосмічній техніці та підводних човнах, в ліфтових покажчиках і для відображення інформації на фондовій біржі Нью-Йорка.

Деякі дослідники вважають, що приблизно за 10 років до винаходу індикатора типу «Nixie tube» був розроблений аналогічний по конструкції прилад під назвою «індітрон». Автори даного винаходу зробили помилку, не використавши окремий анод взагалі. Для того, щоб «засвітити» в такому індикаторі ту чи іншу цифру-катод, на неї потрібно, як і в звичайному газорозрядному індикаторі, подавати негативний потенціал. А ось позитивний потенціал подавали на сусідню цифру - вона і ставала на час анодом. Зрозуміло, що управляти таким індикатором досить важко, а відсутність сітчастого анода, що не пропускає розпорошуються з катодів частки металу до передньої стінки балона, призводило до швидкого її помутніння. «Індітрон» був забутий, і газорозрядне індикатор незабаром довелося винаходити заново. Вижило незвичайних приладів зовсім небагато

Технічні характеристики

Технічні характеристики

Сфера застосування

Опишіть сфери, способи та результати застосування експонату. Вкажіть при цьому часові інтервали застосування

Фото, відео-матеріали

Тут розмістіть власні фото або фото з відкритих джерел, а також посилання на відео

тюльпан

Список використаних джерел