Мікросхеми

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук
Emblema-MIT.png

Роботу виконує Магденко Вадим 32гр

Загальний опис (принцип дії)

Мікросхема, інтегральна мікросхема — електронна схема, що реалізована у вигляді напівпровідникового кристалу (чіпу) та виконує певну функцію. Чіп — напівпровідникова структура, на поверхні якої сформовані контактні площинки. Часто під інтегральною схемою (ІС) розуміють власне кристал або плівку з електронною схемою, а під мікросхемою (МС) — ІС в корпусі.

Історична довідка

ЯК З'ЯВИЛАСЯ МІКРОСХЕМА У 1947 Вільям Шоклі, Джон Бардін і Уолтер Братейн у лабораторії Bell Labs вперше створили діючий біполярний транзистор , продемонстрований 16 грудня того ж року.

Уильям Шокли, Джон Бардин и Уолтер Браттейн

23 грудня 1947 року відбулося офіційне представлення винаходу, і саме ця дата вважається днем народження транзистора. У 1956 році Шоклі, Бардін і Братейн були нагороджені Нобелівською премією з фізики «за дослідження напівпровідників і відкриття транзисторного ефекту». Згодом Джон Бардін став єдиним за всю історію «нобелівки» двічі лауреатом в одній і тій же номінації: друга премія в галузі фізики була присуджена йому в 1972 році за створення теорії надпровідності. Застосування транзисторів, що дозволило значно зменшити габарити і енергоспоживання радіоелектронних пристроїв. З'явилося безліч портативних пристроїв: радіоприймачі, магнітофони, телевізори, плеєри, радіостанції і т. п. Але технічний прогрес не міг на цьому зупинитися... У повітрі витала ідея: а чи не можна на основі одного (загального) напівпровідникового кристала створити два (і більше) транзистора? Кілбі, спираючись на розроблений Куртом Леховеком принцип ізоляції електронних компонентів p-n-переходами, в липні 1958 року розробив початкову концепцію, а 12 вересня 1958 року представив першу працездатну модель інтегральної мікросхеми. Вона містила один-єдиний транзистор, декілька резисторів і конденсатор. Примітивно, але свою пробну задачу – вивести синусоїдальну хвилю на екран осцилографа – вона виконала.

Технічні характеристики

Технічні характеристики

Сфера застосування

Опишіть сфери, способи та результати застосування експонату. Вкажіть при цьому часові інтервали застосування

Фото, відео-матеріали

Тут розмістіть власні фото або фото з відкритих джерел, а також посилання на відео

Список використаних джерел