Star LC-10
Кузьмич Юлія, 37 гр.
Головна → Історія комп'ютерної техніки/Принтери → Star LC-10
Зміст
Загальний опис (принцип дії)
Star LC-10 - матричний принтер,що створює зображення на папері з окремих маленьких точок ударним способом друкуючою головкою, що має набір голок, які приводяться в дію електромагнітами. Головка принтера розташовується на каретці, що рухається по напрямних впоперек аркуша паперу; при цьому голки в заданій послідовності наносять удари по фарбувальній стрічці, фарба з якої відбивається на папері подібно тому, як виконується друк на друкарській машинці, та тією різницею, що машинка за один удар наносить одну літеру, а матричний принтер — один вертикальний ряд точок. Для переміщення каретки зазвичай використовується ремінна передача, рідше — зубчаста рейка або гвинтова передача. Привід каретки забезпечується кроковим електродвигуном. Кроковий двигун також забезпечує просування (транспортування) аркуша паперу.
Історична довідка
Star LC-10 - один з найперших принтерів, що з'явилися. Механізм цих пристроїв винайшла компанія Seiko Epson ще в 1964 році.
Технічні характеристики
Крім друку текстової інформації, ці принтери мають режим індивідуального управління голками з комп'ютера, що забезпечує можливість друку графічної інформації; однак у цьому режимі швидкість друку значно падає. Залежно від моделі, матричні принтери можуть підтримувати всі або деякі з наступних режимів:
- графічний режим
- алфавітно-цифровий режим
LQ (англ. Letter Quality — «друкарська якість»), якісний режим 24-голчастих принтерів;
NLQ (англ. Near Letter Quality — якість близьке до типографському»), якісний режим 9-голчастих принтерів;
Draft — чорнове якість друку; у цьому режимі досягається максимальна швидкість друку за рахунок погіршення її якості;
Сфера застосування
Незважаючи на те, що технології матричного друку часто сприймаються як застарілі, матричні принтери як і раніше знаходять застосування там, де потрібна недорогий масовий друк на багатошарових бланках (наприклад, на авіаквитки) або під копірку, а також у випадках, коли вимагається висновок значної кількості суто текстової інформації без пред'явлення особливих вимог до якості одержуваного документу (друк етикеток, ярликів, даних з систем управління і вимірювання); додаткова економія при цьому досягається за рахунок використання дешевої фальцьованої або рулонного паперу.
Фото, відео-матеріали
Список використаних джерел
- М.Н. Голопупенко “Матричные принтеры” , 1985, - 165с.
- Левинсон А.З. и др.: Клавишные вычислительные машины и программирование: Учеб. пособие - М.: Финансы и статистика, 1984. - 366с.
- Башков Е. А.: Аппаратное и программное обеспечение зарубежных микроЭВМ: учеб. пособие - К.: Выш. шк. 1990. - 207с.
- Wiki:Star LC-10
- Характеристики матричних принтерів
- Історія створення матричних принтерів