Користувач:4644077

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 21:30, 11 травня 2017; 4644077 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Історія розвитку тенісу в Україні

Те́ніс (англ. tennis) або вели́кий те́ніс — вид спорту, у якому грає двоє гравців один проти одного, або дві команди по два гравці в кожній, команда проти команди, на майданчику — корті, поділеному навпіл поперечною сіткою.

Мета гри — перекинути ракеткою м'яч через сітку на бік партнера так, щоб м'яч упав у межах майданчика суперника і той не зміг його відбити назад.

Під час гри гравці використовують додаткове ігрове спорядження — ракетку. Вона призначена для відбивання, зміни напрямку та потужності польоту гумового тенісного м'яча. Матч виграє той, хто отримує найбільшу кількість перемог за сетами відповідно до правил гри, що застосовуються відповідно до статі, віку тенісиста і так далі.

Хоч кілька разів за життя, але вам доводилося грати в цю захоплюючу гру. Можливо, ви навіть досягли в ній неабиякого успіху. Та що ви знаєте насправді про теніс? Сьогодні Енциклопедія Корисного розповість вам дещо про історію виникнення тенісу.

Щодо витоків тенісу, то деякі дослідники вважають, що ця спортивна гра бере свій початок ще за часів Давнього Риму та Греції, а деякі навіть стверджують, що ця гра була популярною ще в часи кам’яного віку.

Батьківщиною тенісу, до якого ми так звикли зараз, можна вважати Англію, де з 1877 року проводиться Вімблдонський турнір. Хоча й історія тенісу не зовсім прозора, та вважається, що правила тенісу вигадав офіцер англійської армії Волтер Вінгфілд у 1873 році. Він запатентував теніс в надії отримати від цього прибуток, але марно. Хоча Вінгфілд заявив, що використав у тенісі принципи давньогрецької гри в м’яч, але дослідники вважають, що він напросто скомбінував правила популярних англійських ігор, приміром, бадмінтон та сквош. В Україну теніс завезли англійські купці, які в 1890 створили тенісні клуби в Одесі і Таганрозі; згодом теніс поширився і по інших містах України, а в 1913 відбулися тенісні змагання у Києві. У 1920-их роках відбулися спершу показові тенісні матчі в Одесі, з 1930 року розпочалися змагання за першість України; їх продовжують і після 1945 року в категоріях командної першості, особистої — чоловіків, жінок, змішаних пар; влаштовуються також зимові змагання, змагання молоді тощо.

У Галичині перші тенісні (ситківкові) клуби постали в 1890-их роках під впливом зв'язків з Віднем. Теніс пропагував у «Соколі» і студентських спортивних клубах І. Боберський (видав підручник «Ситківка», 1911); перші змагання провело спортивне товариство «Україна» (Львів, 1911; П. Франко, О. Кульчицький). У 1924 постав Львівський ситківковий Клуб (ЛКС, діяв до 1939), що мав власні тенісні корти й проводив змагання за першість Західної України.

У США і Канаді теніс пропагує Карпатський Лещетарський Клуб (з 1955 відбуваються щорічні змагання за першість Союзу Україно-Американських спортивних товариств) і Українські спортові централі Америки і Канади в групах молоді й сеньйорів.