Плівкові фотоапарати cерії «Polaroid»
Зміст
Загальний опис (принцип дії)
Класична камера Polaroid - швидше за все сама широко поширена модель, як в світі, так і на території країн які входили до складу СРСР. Фотоапарат має "відкидну" верхню частину в якій знаходиться спалах. У закритому стані рухома частина захищає об'єктив і інші важливі складові від механічних пошкоджень і забруднення. Так само в ній розташований датчик-вимикач, який активує подачу живлення до спалаху і призводить камеру в стан моментальної готовності до дії.
Історична довідка
Polaróid - фотоапарати одноступенного фотопроцесу, що випускалися за ліцензією фірми Polaróid (США) в СРСР і в Росії на спільному підприємстві «Светозор» (Москва) з 1989 по 1999 рік.
Радянсько-американське підприємство, зареєстроване в липні 1989 року, було сформовано за ініціативою віце-президента АН СРСР Євгена Велихова на основі виробництв Міністерства Атомної енергетики та промисловості СРСР. Комплектуючі випускалися на оборонних підприємствах Радянського Союзу і Російської Федерації.
Фотоапарати Polaroid конструктивних відмінностей не мали, відрізнялися тільки формою корпусу.
Технічні характеристики
Фотографія на фотоматеріалі «Polaroid» виглядала як кольорове позитивне зображення між тонкими гнучкими пластмасовими листами, укладену в рамку з тонкого картону. У картонній рамці також містилася проявляє паста в герметичній капсулі.
Корпус - з міцної пластмаси, з вбудованою фотоспалахом на поворотному кронштейні.
У нижній частині корпусу була відкидна кришка для завантаження касети «Polaroid». Після закривання кришки автоматично включався електропривод і через щілину в кришці витягалася захист касети від засвічення. Фотоапарат був готовий до зйомки.
В касеті перебувала і електрична батарея для харчування електроприводу, фотоспалахи і експонометричного пристрою.
Тип оптичної системи об'єктива інструкцією не обмовляється, лінзи пластмасові, без просвітлення. Відносний отвір f / 14,6, фокусна відстань 109 мм. Мінімальне значення діафрагми - f / 45.
Найпростіший однолінзовий об'єктив сфокусований на гіперфокальна відстань, забезпечуючи глибину різкості від 1,2 метра до «нескінченності» [3]. Була передбачена можливість змінити цей діапазон до відстаней від 0,6 до 1,2 м введенням насадок лінзи рукояткою на передній панелі камери.
Світло, пройшовши через знімальний об'єктив, потрапляв на пентазеркало, яке перевертало зображення.
Затвор - центральний електронноуправляемий затвор-діафрагма, двухлепесткових, з квадратним отвором діафрагми.
Діапазон витримок від 1/200 сек до 1/3 сек.
Відошукач оптичний, параллаксний. При висуванні насадок лінзи в поле зору відошукача з'являлася рамка з видимим овалом. В цей овал при візуванні спостерігалося обличчя людини - в даному випадку фокусування для портретної зйомки була оптимальною.
Після переміщення корпусу фотоспалахи (повороту кронштейна) з транспортного положення в робоче починалася її зарядка, закінчення зарядки і готовність до роботи апарату позначалася постійним горінням світлодіода зеленого кольору. До закінчення зарядки фотоспалаху електроніка не дозволяла спрацювати фотографічному затвору.
Фотоапарати «Polaroid» - програмні автомати. Змінити поєднання витримка-діафрагма неможливо. Є можливість експокоррекциі - за допомогою рукоятки на передній панелі апарату відбувається діафрагмування фоторезистора експонометричного пристрою. При цьому поблизу поля зору видошукача з'являється застережливий сигнал.
Після візування проводилася зйомка - з фотоспалахом або без неї. Для фотографування без фотоспалаху використовувалася додаткова спускова кнопка.
Сфера застосування
Опишіть сфери, способи та результати застосування експонату. Вкажіть при цьому часові інтервали застосування
Фото, відео-матеріали
Тут розмістіть власні фото або фото з відкритих джерел, а також посилання на відео