Моє рідне місто -- Кривий Ріг

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 11:59, 6 грудня 2016; 4732159 (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук


Місто засноване в 1775 році і розташований на місці злиття річок Саксагань та Інгулець. Населення становить 658 700 осіб - восьмий за чисельністю населення місто України. Одне з найдовших міст Європи - відстань від крайньої північної точки до південної дорівнює 117 км по прямій. - Вулиця Криворізька є в містах України: Дніпропетровську та Києві, Росії: Москві і Караганді. Кривий Ріг - важливий економічний і науковий центр України, великий транспортний вузол. Центр розробки Криворізького залізорудного басейну. Історія назви міста Кривого Рогу Кривий Ріг - Перша легенда пов'язана з козаком, якого звали Ріг. Він служив у славного Сірка. З часом Рогу прозвали «кривим», тому що в бою він позбувся одного ока. Через час Кривий Ріг став замислюватися над тим, щоб осісти на одному місці і завести сім'ю. Але йому сподобалася красуня на ім'я Ганна, яка також подобалася Сірку. Так як Рог тоді посварився з Сірком, він задумав відвезти Ганну, що і зробив при першому вдалому випадку. Вони довго блукали в пошуку місця проживання, поки не приїхали до берега красивої річки. Там і оселилися. І народилася у них дочка, яку назвали Ганна. У той час на іншому березі теж селилися люди з різних країн. Одного разу німець Сакс побачив молоду Ганну, і це було кохання з першого погляду. Зустрічалися вони потай, але її батько дізнався про це і заборонив Ганні навіть виходити з дому. У кривого Рога були інші плани - він хотів видати дочку за свого друга. І дарма Сак шукав зустрічі з коханою - дівчинка охоронялася ретельно. Коли підійшов день весілля, Ганна відпросилася попрощатися з милим. Вони зустрілися на березі річки і довго горювали, після чого Ганна, яка не хотіла виходити заміж за старого козака, кинулася у річку, а потім за нею послідував Сак, який не зумів жити без коханої. З тих пір місцеві жителі стали називати річку по імені закоханих - Сакса і Ганни - Саксагань, а поселення іменем козака - Кривий Ріг.

- Кривий Ріг - найдовший місто в Європі. Його довжина з Півночі на Південь - 117 км, а ширина - до 20 км. 
- Кривий Ріг - культурний центр Дніпропетровської області. Він славиться своїми театрами та ВУЗами. Тут більше 60-и парків і скверів. 
- Найбільший у світі залізорудний басейн "Кривбас" знаходиться в Кривому Розі 
- У Кривому Розі народилася і живе найсильніша дівчина планети - Варвара Акулова. Цей факт на сьогоднішній день двічі підтверджено "Книгою Рекордів Гіннеса. 
Також в Кривому Розі виросла і виступала (виступає) краща Українська команда КВН, "95 квартал" .Якщо можна так сказати ця команда сміх Кривого Рогу. 
Гігант Кривого Рогу це його залізне «серце», найбільша металургійна компанія світу, шматочок якої знаходиться і в Кривому Розі на протязі сімдесяти років, 
  Arcelor Mittal 
На цьому заводі є одна з тих технологій яких в світі досить мало , це диво металургійної технології дев’ята Доменна піч. 
Кривий Ріг це не тільки "глава" України в гірничодобувній галузі, а й моє місто в якому я живу і яке поважаю. 
Але моє місто це частина України, яка повинна жити в мирі та бути единной. Любіть Україну


Кривий Ріг на карті України Google карти

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Таблиця "Найважливіші події на території рідного краю"

Дата Історична подія
27 апреля (8 мая) 1775 Основание города
1860 Кривой Рог приобрёл статус местечка
1881 Начало добычи железной руды
1903 Теракт социалист-революционеров
1917 Власть Временного правительства
1918 Власть Центральной рады
1920 Красные одержали победу, установив советскую власть
1975 Празднование 200-летия города
1986 Запущена первая линия криворожского скоростного трамвая
Кривой Рог.jpg

Ресурси:

  • Посилання на презентацію у Google Диск; [1]
  • Посилання на власний фотоальбом у Google Диск;
  • Посилання на добірку відеоматеріалів;
  • Посилання на спільний груповий постер.



Сторінка проекту Проект "Моє рідне місто або село"

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка