Інформаційно-комунікаційні технології в освіті

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Зміст

Назва курсу

Інформаційно-комунікаційні технології в освіті


Автор (автори) курсу

Копотій Вікторія Володимирівна


Учасники

Сторінка координування курсу "Інформаційно-комунікаційні технології в освіті" викладач Копотій Вікторія Володимирівна



Графік навчання

Варіант Структура

Змістовий модуль 1. Психолого-педагогічні особливості використання ІКТ у навчальному процесі.

Освітні технології та їх характеристика. Підвищення ефективності навчання засобами сучасних педагогічних технологій. Засоби інформаційно-комунікаційних технологій. Роль інформаційних технологій у навчальному процесі. Використання інформаційних технологій у підготовці фахівців.

Шляхи ефективного використання ІКТ у навчанні. Шляхи використання мультимедійних засобів, веб-сторінок та інформаційних бюлетенів для ефективної діяльності вчителя. Залучення технологій Веб 2.0 до навчального процесу.

Міжнародні освітні проекти в Україні. Професійні освітні мережі.

Змістовий модуль 2. Організація роботи учнів на комп’ютерах.

Організація роботи учнів в комп’ютерному класі при навчанні та в позакласній роботі. Забезпечення рівних можливостей доступу всіх учнів до комп’ютерів. Організація допомоги учням, що її потребують, при роботі на комп’ютері.

Правила безпеки в Інтернеті: як захистити учнів від звернення до веб-сайтів, що містять матеріали небезпечного для учнів характеру, та від взаємодії з особами, що можуть представляти певну загрозу для них; як захистити шкільні комп’ютери від комп’ютерних вірусів і спаму; як боротися з несанкціонованим підключенням до своєї мережі.

Використання мультимедійного проектора та програмних засобів для демонстрації. Шляхи організації демонстрації результатів роботи учнів.

Змістовий модуль 3. Засоби діагностики навчання.

Розроблення спеціальних критеріїв та форм оцінювання учнівських інформаційних продуктів (мультимедійних презентацій, публікацій, статей тощо) із врахуванням: змісту, грамотності і достовірності інформації, оформлення, взаємодії учнів у процесі роботи тощо.

Розроблення та використання електронних форм для проведення опитування та анкетування. Інструменти текстового редактора для розробки форм. Веб-сервіси для проведення опитування та анкетування.

Розроблення та використання електронних форм для проведення тестування. Веб-сервіси та програми для проведення тестування учнів.

Змістовий модуль 4. Використання глобальної мережі Інтернет в освіті, її можливості та ресурси.

Особливості використання Інтернет-ресурсів у навчальній діяльності. Інформаційні освітні ресурси Інтернет в Україні. Інформаційні освітні ресурси Інтернет закордоном. Педагогічні ресурси Інтернет.

Типові завдання вчителя та можливості їх оптимізації завдяки використанню сучасних інтернет-технологій. Планування як інструмент керування часом. Створення навчального плану у вигляді текстового онлайн-документа, ведення календаря класу тощо. Зберігання навчальних матеріалів в Інтернеті, публікація навчальних матеріалів на блозі, ведення класного онлайн-журналу. Спілкування з учнями та батьками.

Огляд технологій і ресурсів, призначених для освітян. Програми і ресурси для підтримки навчального процесу: математичні програми, віртуальний телескоп, програма для створення панорам і тривимірних турів, програма для розвитку музичних здібностей, перекладачі, географічні карти, електронні бібліотеки тощо.

Змістовий модуль 5. Інформаційне освітнє середовище навчального закладу.

Поняття про інформаційно-освітнє середовище навчального закладу. Модернізація процесу навчання на основі використання єдиного інформаційного освітнього середовища. Сучасні електронні технології навчання. Підготовка педагогів до роботи в єдиному інформаційному освітньому середовищі навчального закладу. Формування електронного середовища для вчителів, учнів та їх батьків.

Огляд різних платформ для створення інформаційно-освітнього середовища навчального закладу.

Змістовий модуль 6. Системи дистанційної освіти.

E-learning – перспективна модель навчання в інформаційному суспільстві. Використання мобільного навчання в освіті. Використання інтерактивних моделей у професійній підготовці фахівців. Підготовка педагогів до роботи в єдиному інформаційному освітньому середовищі навчального закладу.

Використання електронних навчально-методичних комплексів дисциплін у навчальному процесі. Технологія створення ЕНМК дисципліни. Навчання студентів ВНЗ на основі використання ЕНМК.

Системи управління навчанням. Особливості організації та здійснення дистанційного навчання.

Зміст курсу

Змістовий модуль 1. Назва ...

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль 2. Назва ...

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль 3. Назва ...

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2


Ресурси

Рекомендована література

Базова


Допоміжна

Інформаційні ресурси

---