Стаття з «Основи інформатики з елементами програмування та СІТН, "У світі казок", група №14, фак-т ФПП, 2016, Грибенко Карина

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук

У світі казок

Робота над проектом

Проблема, на вирішення якої спрямовано проект

* ЧОМУ ЦЕЙ ПРОЕКТ ПОТРІБЕН? Як багато хто вже змогли помітити, що останнім часом читання різних книг стає все менш і менш поширеним явищем. Так як, напевно, багато батьків просто не розуміють для чого потрібно читати дітям казки. Але ж про традиції читати казки для своїх дітей вголос зовсім не потрібно забувати.


Порядок в будинку і розумі Перша причина читати казки для дітей - у тому, що читання вголос допоможе упорядкувати світ дитини. Малюк почне краще розуміти, що таке добро, зло і де грань між ними.

Гарні манери Людина не народжується з хорошими манерами, їх потрібно розвинути в дитині. Для цього слід читати казки для дітей. Дітям та дорослим властиве асоціювати себе з казковими героями. Персонажі подають приклад дитині, що слід робити, а що не слід.

Вчать мам Правильні книжки бажано читати разом з дитиною. Читати казки для дітей корисно не тільки дітям, а й батькам. Багато чарівних історій вчать мам і тат спілкуватися зі своєю дитиною, правильно виховувати її.

Піднімають настрій Казки здатні допомогти дитині у важкі моменти, підняти настрій і втішити. Потішні історії варто брати з собою, наприклад, при відвідуванні зубного лікаря. Великі зміни в житті дитини легше пережити, якщо поряд з нею казка. Казки будуть незамінні, якщо дитина вперше йде в дитячий садок або школу.


Розвивають уяву Казку зовсім не обов'язково читати повністю. Середину або висновок можна залишити на потім, щоб дитина сама придумала продовження. Тим самим розвивається уява, і малюк вчиться висловлювати свої думки вголос.

Покращують мозкову діяльність Дитина поповнює свій словниковий запас, вчиться правильно складати речення. Чим раніше батьки познайомлять дитину з книгою і читанням вголос, тим сильніше він полюбить книгу. Перед сном краще зупинитися на казках зі спокійним сюжетом. Крім читання можна грати в казки. Розігрування сцен з улюблених казок допоможе дитині подолати сором'язливість. Дію можна розігрувати не на сцені, а на дошці для малювання.


Позбавляють від примх

Примхливим дитина стає або у віці 3-4 років, або через неправильне виховання. Казки допоможуть впоратися з самими примхливими дітьми. У дитини повинні вироблятися певні межі поведінки, інакше він стане розбещеним. Зібраність, дисциплінованість і спокій - це якості, які виробляються в дитини маминими умовами.



* ЯКУ ПРОБЛЕМУ БУДЕ ВИРІШУВАТИ?

Казка – життя дитинства. Вона улюблена дітьми різного віку. І неспроста. Дитина багато чому вчиться у казкових героїв і можливо їх наслідує. А це дуже значимо для його розвитку та особистісного, і емоційного, і інтелектуального. Казковий світ дозволяє вирішити безліч проблем, з якими стикаються батьки. Якщо казка з вами, значить, на кілька проблем стане менше, а залишиться багато часу для казок та ігор з малюком.

Загальна мета проекту, завдання

МЕТА ПРОЕКТУ - визначити, які типи казок є у дитячій літературі; - дізнатися про класифікацію казок; -дослідити які саме казки можна читати дітям на ніч та як саме казки впливають на дітей.

ЗАВДАННЯ ПРОЕКТУ - проінформувати батьків, вихователів та вчителів початкових класів про вплив казок на виховання та розвиток дитини; - проінформувати батьків, вихователів та вчителів початкових класів про види казок у дитячій літературі; - донести до відома батьків, вихователів та вчителів початкових класів те, які казки бажано читати дітям на ніч.

Навчальні дисципліни, близькі до теми проекту

...

Вид проекту

Проект-розповідь

Передбачувані продукти проектної роботи

...

Автор проекту

ПІП автора(ів), посилання на їхні власні сторінки

Матеріали проекту

Матеріали для організації проектної діяльності (оформити як зовнішні посилання)

[проектної роботи]

  • Презентація
  • Блог з рекомендаціями батькам, які будуть допомагати дитині в роботі над проектом

Результати роботи над проектом (оформити як зовнішні посилання)

  • Презентація
  • Фотоальбом
  • Інші ресурси

Додаткові матеріали

[термінів]