Навчальний курс "Історія англійської мови"

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук


Назва курсу

......


Галузь знань, напрям підготовки, освітньо-кваліфікаційний рівень:

Мета та завдання навчального курсу

Оволодіння будь-якою мовою можливе лише за умови свідомого розуміння та засвоєння всього історичного процесу розвитку мови, усіх явищ, котрі відбулися за всі періоди її розвитку. Опанування сучасною англійською мовою неможливе без знання історичних особливостей розвитку її основних рівнів: фонетичної, граматичної будови та словниково складу. Спираючись на конкретні факти історії мови, можна прослідкувати, через які саме етапи проходив розвиток мови, які поступові зміни відбулися у граматичній та фонетичній будові, яким шляхом відбулось збагачення словниково складу. Це, а також ознайомлення студентів із походженням англійської мови, її місця у системі індоєвропейських мов у цілому та германських мов зокрема, вивчення специфічних для англійської мови особливостей утворення загальнонаціональної мови визначає основну мету курсу „Історії англійської мови”.


Використання даних історії мови в практичній роботі допомагає поліпшенню та підвищенню якості викладання, сприяє проведенню навчання на належному науковому рівні. Вивчення історії англійської мови допомагає також повнішому оволодінню рідною мовою, глибшому розумінню її багатств. Отже, основними завданнями курсу є такі:

1) розкрити закономірності розвитку англійської мови, її словникового складу, граматичної будови та фонетичної системи в нерозривному зв’язку з історією народу;

2) підвищити загальноосвітній рівень студентів та якість їхньої філологічної підготовки;

3) прищепити навички самостійної роботи з лінгвістичним матеріалом;

4) розвивати особистість майбутнього вчителя як культурної, всебічно розвиненої людини, яка володіє не лише знанням сучасної англійської мови, а й орієнтується у історичних та лінгвістичних процесах, що спричинили сучасний стан певного мовного явища.


Після вивчення курсу студент повинен знати:

1) розвиток мови відбувається шляхом поступового відмирання елементів старої якості та поступового розвитку елементів нової якості (розпад давньоанглійської системи відмінків й заміна її використанням прийменників, тобто перехід від синтетизму до аналітизму; поступовий розпад системи сильних дієслів та її заміна системою слабких, тощо);

2) наявність тісного зв’язку історії лексики з історією та культурою англійського народу (нові способи словотвору; запозичення як відображення внутрішніх зв’язків із сусідніми народами; глибокі зміни словникового складу мови як результат скандинавського та норманського завоювань);

3) взаємозв’язок та взаємозалежність змін на різних рівнях мови (розвиток аналітичного типу та, як результат, фіксованого порядку слів; розвиток складної системи часових форм на тлі розвитку системи допоміжних дієслів).


В основу курсу покладено досягнення сучасної лінгвістичної думки щодо проблеми історизму в мові, механізму розвитку мовних систем, синхронії та діахронії мовних явищ, взаємозв’язку та взаємодії окремих підсистем мови, системного підходу до опису мовних явищ, кореляції кількісних та якісних чинників, ролі екстралінгвістичних факторів на переломних етапах розвитку англійської мови. Опанування початковими знаннями з історії мови є першим кроком у формуванні наукового світогляду студента-мовознавця, викладача мовних дисциплін у середній та вищій школі.



Робоча програма курсу

Автор (автори) курсу

Посилання на сторінки авторів


Учасники

Сторінка координування курсу "Назва навчального курсу" викладач



Графік навчання

Варіант Структура

Змістовий модуль 1

Навчальні теми змістового модуля 1.

Змістовий модуль 2

Навчальні теми змістового модуля 2.

Змістовий модуль 3

Навчальні теми змістового модуля 3.

Змістовий модуль 4

Навчальні теми змістового модуля 4.

Варіант Календар

Тиждень 1

Навчальні теми для вивчення на 1-му тижні.

Тиждень 2

Навчальні теми для вивчення на 2-му тижні.

Тиждень 3

Навчальні теми для вивчення на 3-му тижні.

Тиждень 4

Навчальні теми для вивчення на 4-му тижні.


Зміст курсу

Змістовий модуль І. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль ІІ. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2

Змістовий модуль ІІІ. Назва модулю

Тема 1. Назва теми

Теоретичний матеріал

Лекція №1

Лекція №2

Лекція №3

Практичні завдання

Практична №1

Практична №2

Самостійна робота

Самостійна робота №1

Самостійна робота №2


Ресурси

Рекомендована література

Базова


Допоміжна

Інформаційні ресурси

---