Проект з ОІТ та ІФК: "Порівняльна характеристика давньогрецького бігу та сучасного легкоатлетичного бігу" - №11 групи ФФВ, 2015
Стародавні і сучасні Олімпіади: за і проти
Зміст
[сховати]Автор проекту
Буйнова Юлія Григорівна
Тема дослідження
Порівняльна характеристика давньогрецького бігу та сучасного легкоатлетичного бігу
Проблема дослідження
Чим відрізняється техніка давньогрецького бігу та сучасного легкоатлетичного бігу
Гіпотеза дослідження
Сформулюйте гіпотезу дослідження
Мета дослідження
Сформулюйте мету дослідження
Результати дослідження
Легка атлетика культивується у всіх країнах світу, і її історія сягає своїм корінням у глибину віків. Якщо взяти до уваги твердження істориків про те, що перші ігри стародавніх греків в Олімпії відбулися в 776 р. до н. е.., то «королеві спорту» приблизно 2775 років. Але фактично вона старше. Ще за багато століть до нашої ери деякі народи Південної Америки, Африки та Азії проводили спеціальні змагання зі стрибків і бігу. Однак справжній розквіт легкої атлетики як виду спорту настав у Стародавній Греції. Ще задовго до загальногрецьких олімпійських ігор спортивні змагання проводилися і в Олімпії, і в інших районах Греції. Легкоатлетичні види складали основу програм цих змагань.
Олімпійський характеристика бігу у Стародавній Греції
Понад півстоліття учасники стародавніх олімпійських ігор змагалися тільки в одному вигляді стадіодромі: бігу на стадій - дистанцію, рівну довжині олімпійського стадіону (192,27 м). На 14 олімпіаді в 724 році до н. е.. з'явився ще один вид бігу - діаулос, протяжність якого дорівнює двом стадіям. Програма наступних ігор поповнилася доліходромом. Це був біг на витривалість, його дистанція, поступово збільшуючись, виросла від 8 до 24 стадій. Вже в ту пору учасники ігор спеціалізувалися в окремих видах програми змагань. Наприклад, бігуни на довгі дистанції, як правило, дуже рідко стартували в бігу на короткі дистанції, зате дуже часто один і той же атлет виступав на двох коротких дистанціях і нерідко опинявся найсильнішим на обох відрізках. На олімпійських святах проводилися також змагання бігунів, які виступали в повному бойовому спорядженні. Атлет, який перемагав у цьому виді змагань, отримував почесне звання «тріаст», тобто триразовий переможець. Двічі такої честі удостоювався Леонідас з острова Родос.
Висновки
Зробіть висновки.
Додайте презентація до проекту
Корисні ресурси
Додайте список гіперпосилань на використані при підготовці проекту сайти