Шрифти
Шрифт (походить від німецького слова schreiben — писати).
- Повний комплект друкарських літер певного типу й рисунку, необхідний для набору будь-якого тексту; сукупність металевих рельєфних літер, цифр, розділових знаків у друкарській машинці.
- Комп'ютерний файл, що містить в собі всі параметри необхідні для відтворення на екрані чи цифрових друкарських машинах текстів.
- Графічна форма літер при написані, характер малюнка написаних літер, накреслення букв та знаків, що складають єдину композиційну та стилістичну систему.
Шрифти створюются художниками у відповідності з:
- вибраним замислом;
- вимогами єдності стилю та графічної композиції;
- конкретними змістовними та художньо-декоративними задачами.
Шрифти характеризуються:
- гарнітурою: об`єднанням різних за кеглем та нарисом, але однаковим за характером накреслення шрифтів;
- нахилом: прямий (regular), похилий (oblique), курсив (italic);
- насиченістю: контурний, світлий (light), напівжирний (semibold), жирний (bold);
- шириною: вузький (condensed), нормальний (normal), широкий (extended);
- ілюміновкою: з контуром, з тінню, штриховий, орнаментований, негативний, кольоровий;
- розміром (кеглем) в пунктах (1 пункт = 1/72 дюйма). Класифікація друкарських шрифтів - група рублених шрифтів. Це шрифти, які не мають засічок; - група шрифтів з ледь помітними засічками. Це гарнітури з дещо потовщеними кінцями вертикальних штрихів; - група медієвальних шрифтів — гарнітури з помірною контрастністю штрихів, з засічками у вигляді плавного потовщення кінців основних штрихів, що наближаються за своєю формою до трикутника, переважно з похилими осями круглих літер; - група брускових шрифтів — гарнітури з неконтрастними або малоконтрастними штрихами з довгими засічками, що сполучаються з основними штрихами під прямим кутом або з легким закругленням; - група звичайних шрифтів — гарнітури з контрастними штрихами, з довгими тонкими заічками, що сполучаються з основними штрихами під прямим кутом, інколи з легким заокругленням, округлі літери з вертикальними осями; - група нових малоконтрастних шрифтів — гарнітури, що мають малоконтрастні штрихи з довгими засічками, переважно з закругленими кінцями, які сполучаються з основними штрихами під прямим кутом або з легким закругленням; - група додаткових шрифтів, до цієї групи належать такі шрифти, побудова та характер малюнків яких дуже відрізняється від шрифтів шести основних груп.