Стаття до проекту "Інформаційне суспільство" Корженко Р.М.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 11:13, 16 червня 2015; Рома Корженко (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

ІНТЕРНЕТ–РЕСУРСИ ПРИ ВИВЧЕННІ ВИСОКИХ ЕНЕРГІЙ

На сучасному етапі розвитку українського суспільства інформація є товаром, що вважається найціннішим ресурсом суспільства. Учень повинен не тільки отримати певну суму знань з фізики, а й сформувати достатній рівень компетенції, необхідний для подальшого його використання в професійній діяльності та продовженні фізичної освіти. Інформаційно-освітнє середовище в Інтернеті дозволяє реалізувати один із принципів демократизації освіти –доступність до якісної освіти: незалежно від місця проживання чи інших об’єктивних причин.

Все це актуалізує вивчення методичних питань використання величезних ресурсів Інтернет у створенні інформаційно-освітніх середовищ для самостійного систематизованого вивчення фізики. Про необхідність впровадження інформаційних технологій у навчально- виховний процес у навчальних закладах наголошується в таких Законах України: «Про Національну програму інформатизації», «Про Концепцію Національної програми інформатизації», «Про інформацію»; указах Президента України: «Про заходи щодо розвитку національної складової глобальної інформаційної мережі Інтернет та забезпечення широкого доступу до цієї мережі в Україні», «Про першочергові завдання щодо впровадження новітніх інформаційних технологій», тобто інформаційних технологій (ІТ).

У методиці навчання фізики активно досліджувалися навчальні можливості технічних засобів та відповідного програмного забезпечення, електронних підручників, програм для обробки результатів вимірювань та здійснення контролю знань, комп’ютерних проектів Л. Благодаренко, В. Гриценко, Ю. Жук, О. Іваницький, А. Касперський, В. Лапінський, В. Савченко,М. Шут. Сучасні мультимедійні комп’ютерні програми й ІКТ відкривають тим, хто навчається, доступ до нетрадиційних джерел інформації – електронних підручників, освітніх Web-сайтів, систем дистанційного навчання тощо, це дає нові можливості для творчого зростання учнів.

Комп'ютерні технології і, перш за все, Інтернет-ресурси, не просто ще один технічний засіб навчання, а якісно нова технологія. Вона надає величезні можливості вибору джерел інформації, можливість швидко знайти потрібну інформацію. Кожен учень по-різному засвоює нові знання. Раніше вчителям важко було знайти індивідуальний підхід до кожного учня. Задовольнити індивідуальним запитам кожного школяра можна використовуючи Інтернет- технології.При використанні інформаційних ресурсів Інтернет в організації пізнавальної діяльності учнів на уроці і в ході самостійної роботи необхідно враховувати їх вікові особливості, рівень підготовленості та наявні для цього умови. Крім того, мотивація вивчення матеріалу йде більш успішно, якщо перед учнями ставляться конкретні і практично значущі завдання, до вирішення яких залучаються різноманітні інформаційні технології.

Організація навчального процесу з фізики в Інтернет-інформаційно-освітньому середовищі використовує інфраструктуру Інтернету. Ця модель відрізняється від існуючих моделей організації навчального процесу тим, що використовує комбінації різних технологій доставки навчального матеріалу до користувача та активні форми взаємодії суб’єктів навчально-виховного процесу.