Методичні рекомендації до заняття 1
Методичні рекомендації
до заняття 1 "Україна – європейська держава "
Метою першого семінарського заняття є актуалізація знань про нашу державу. За допомогою карти визначте географічне положення України. Завдяки своєму розташуванню в центрі Європи, Україна здавна економічно та політично пов’язана з країнами Європи, має спільну з ними історію та культурні традиції.
В Україні, неподалік від міста Рахів Львівської області, знаходиться географічний центр Європи.
Зверніть увагу, що у давні часи територія сучасної України знаходилась на перетині важливих міжнародних торговельних шляхів, що пов'язували її з далекими регіонами Заходу, Сходу, Півдня та Півночі.
Важливу роль у давнину відігравали природні умови. Територія сучасної України розташована у трьох природно-географічних зонах: степу, лісостепу та полісся. Цим обумовлювались соціально-економічні особливості розвитку регіонів у різні історичні періоди.
Також вам необхідно визначити специфіку формування демографічної картини України.
Повторіть основні положення Конституції України щодо основних засад державного ладу. Прослідкуйте витоки та історію становлення державних символів України: Державного Прапора, Державного Герба, Державного Гімну.
Розглядаючи питання про місце нашої держави в світовому співтоваристві, згадайте, що Україна є однією з країн - фундаторів ООН. Сьогодні зовнішня політика України розвивається у європейському векторі, спрямована на поглиблення інтеграції з країнами Європи.
З'ясуйте поняття діаспори. Визначте основні хвилі та характер міграції українців за межі своєї етнічної території. Проаналізуйте життя українців в інших країнах. Визначте, як українським громадам удається зберіати свою ідентичність у іншоетнічному середовищі.
Повернутися на сторінку Навчальний курс "Історія України (з найдавніших часів до середини XIII ст.)"