Стаття до проекту інформаційне суспільство Добровольської Олени

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 11:22, 19 листопада 2014; Добровольська Олена (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Мехенді - яскраве мистецтво сходу =

Мехенді,Менді (гінді मेहँदी, урду مہندی) — мистецтво розпису тіла хною. Порівняно швидкий, безболісний і найбезпечніший спосіб нанесення тимчасового татуювання. Сьогодні це мистецтво широко розповсюджене в усьому світі, особливо в Індії та країнах сходу.

Історія Менді
Мароканський орнамент
менді у бедуїнів
менді Індія

Розпис тіла вважається таким же древнім як і саме людство. З давніх часів малюнки на шкірі людини мали ритуальне значення. Їх використовували як талісман: наносили для захисту, лікування, зваблення, принадження удачі, підкреслення свого статусу. Важко сказати, де вперше виникла традиція використання для цього хни. Розпис хною був відомий в Древньому Вавилоні, Ассирії, Месопотамії, Стародавньої Греції та у Римській імперії.

Значення менді Слово «менді» має індійське походження — так називають хну і татуювання з хною. В Індії традиційно розписують руки та ноги жінкам. Весільні візерунки менді мали еротичне значення. Розписуючи тіло нареченої, старші жінки відкривали їй таємниці премудростей подружнього життя. Вважається, що чим тонші лінії та складніший візерунок, тим більше встигне дізнатись дівчина, і тим щасливіший буде її обранець. Є у менді й інше призначення — захист. В орнаментах та образах зашифровані символи, які повинні відлякувати злих духів і притягати до молодої пари увагу та прихильність добрих божеств, які обіцяють багатство та багатодітність новій родині.

Традиції розпису

Взагалі, орнаменти сильно відрізняються в залежності від регіону.

В Північній Африці «мароканський» малюнок сильно стилізований, особлива увага приділяється чіткості контурів. Геометричні фігури поєднуються з рослинним орнаментом.

На Близькому Сході переважають рослинні візерунки, характерні для арабської культури. Бедуїни, що живуть в пустелі, часто просто занурюють ступні і долоні в хну, без будь-яких орнаментів чи малюнків.

Індія. В основному виконуються храмовими танцівницями або до урочистих церемоній, головним чином до весіль. Досить складні і великі (покривають площа від долонь до плечей і від ступень до колін) мереживні малюнки. В основному зображуються релігійні мотиви і знаки родючості.

Південно-Східна Азія. Використовуються «рослинні» індійські мотиви. Зустрічаються повністю зафарбовані подушечки пальців, бічних частин долонь і стоп.

До Європи мистецтво менді прийшло порівняно нещодавно. Це зумовлено поганим ставленням християнської церкви до утіх плоті і тим, що хна досить швидко псується. В наші ж дні популярність менді тільки зростає, чому дуже сприяє те, що відомі акторки та співачки, такі як Мадонна, Наомі Кемпбелл, Демі Мур, використовували цей «новий» спосіб прикрасити своє тіло. Крім того татуювання хною є простим та зовсім безболісним процесом, рідко викликає алергію, і залишається на тілі впродовж 2-4 тижнів.

Кіровоград і Менді

У Кіровограді розпис тіла не розповсюджений, але починає розвиватися. Намалювати малюнок можна на святах, або влітку за бажанням. Створена група в контакті для розвитку цього мистецтва на нашій місцевості [1]

Як проявляється малюнок:

Коли малюнок готовий - залишаємо його сушитися (добре на солнищке, якщо немає вітру). Хна сохне близько 40 хвилин. В ідеалі малюнку висихати краще за природних умов, але якщо обставини не дозволяють можна допомогти і феном.
тільки нанесений малюнок
Пасту, яка висохла знімаємо неспеша, допомагаючи собі нігтиком, зубочисткою. Якщо паста не хоче отліпляться можна протерти ці місця рослинним маслом, і все також допомагаємо зубочисткою і нігтями. НЕ розмочують ВОДОЮ! Мало того, від води доведеться "відмовитися" ще мінімум на 3-4 години, хні треба окислитись.
тільки знята паста

Хна після зняття пасти має світло оранжевий колір! Чи не лякаємося - вона темніє ще протягом 2х діб! і набуває свій тон

На кожному типі шкіри виглядає по різному.
Малюнок через 24 години

Де найяскравіше проявляється малюнок?

Малюнок хною можна нанести на будь-якій ділянці тіла. Темрява і яскравість малюнка хною на певних ділянках шкіри проявляється по-різному (див. Малюнок). Найяскравіші малюнки хною виходять на долоні і ступнях. Крім того, яскравість малюнка залежить від типу шкіри і якості хни. Порада: якщо Вам потрібен МАЛЮНОК певних днів, то повідомити про це слід заздалегідь! Малюнок, зроблений хною, проявляє найтемніший колір через 3-4 дня після його малювання. Ви ж хочете, щоб Ваш малюнок у запланований вами день виглядав на всі 100%?

Найяскравіший малюнок виходить на найгрубіших ділянках шкіри - це долоні і стопи.

Найслабший малюнок - внутрішня частина ліктя, коліна.

Спина - живіт - не дуже яскраві, ближче до пастельним тонам.

Руки і ноги - достатній яскравий і темний колір, хоча не такий темний як на долоньках.

Як доглядати за мехенди і як довше зберегти малюнок?

Необхідно щодня протирати рисунок маслом. Для цього краще підходить кокосове, але і будь-яке інше рослинне масло підійде, наприклад оливкова, мигдальне. Головне - зберегти наш епідерміс якомога довше. Змащуємо ми його для того щоб він не сохла й лущиться. Змащувати маслом перед КОЖНИМ взаємодії з водою! і НЕ ТЕРТИ мехенди. Забути на час про мочалку, пілінг, баню, басейн і прибирання без рукавичок.

Чи безпечно для шкіри?

Хна - рослина, рід багаторічних трав, чагарників сімейства дербеннікових. Порошок листя містить в собі барвник (lawsone), червонувато-оранжевого кольору.

Біло-рожеві квіти хни використовуються для виготовлення масла. З листя, які збирають під час цвітіння, після висушування і розтирання в порошок, виготовляється фарба. Листя, що ростуть на високих гілках, використовують для розпису по шкірі, оскільки володіють більш сильною фарбувальний здатністю. Нижні листки йдуть на виготовлення фарби для волосся, так що їх перемелюють більш грубо. Порошок хни негайно ж упаковується і поміщається в вакуум, так як фарба досить швидко псується. Різні частини рослини використовуються в медицині для обробки ран, лікування захворювань шкіри, хвороб кісток і головних болів.

Так що хна є абсолютно нешкідливим барвником. Більш того, вважається, що запах хни позбавляє від головного болю.

Мої роботи