Портфоліо навчального проекту Романескул Ірини 2014 р.

Матеріал з Вікі ЦДУ
Перейти до: навігація, пошук



Назва проекту

Подорож країною мрій

Основний та другорядні (дотичні) навчальні предмети

Основний - іноземна мова (практика усного та писемного мовлення). Другорядні - географія,культурологія.

Основні питання

Чи багато людей нашої країни подорожують?

Тематичні питання

1) Де знаходиться Німеччина? 2) Які ви вбачаєте відмінності в культурі порівнявши Україну і Німеччину? 3) Які звичаї та традиції Німеччини ви можете назвати?

Змістові запитання

1) Назвіть відомі річки Німеччини. 2) З скількох федеральних земель складається Німеччина? 3) Які національності проживають на території Німеччини?

Навчальні цілі

1) ознайомити студентів з географічним положенням Німеччини; 2) підібрати спеціальну лексику для теми; 3)проаналізувати лексику, яку вживає молодь Німеччини особливо часто; 4)ознайомити учнів з мовою молоді Німеччині; 5)розвинути комунікативну компетенцію учнів;

Вік учнів, клас

10-11 клас

Стислий опис проекту

Німеччина - одна з провідних країн європейського континенту. Багато людей прагнуть тут жити і працювати. Земля Шиллера і Гете, пива і сосисок, великих фірм і престижних корпорацій. Німеччина може бути різною. І діловий, і романтичною. Такими ж різними можуть бути і самі німці. Факт 1. Прагнення до правди Більшість німців також прямолінійні як їх знамениті автобани. Вони дуже цінують правду і завжди до неї прагнуть, незважаючи на те, що це може бути не до вподоби оточуючим. Якщо ваша мама неправильно готує яблучний пиріг, німець обов'язково вкаже їй, що саме вона робить не так. Ви визнаєте його зауваження нетактовним, а він щиро здивується цьому. Мовляв, чому я повинен робити вигляд, що пиріг смачний, якщо насправді він неправильно приготований. Факт 2. Заборони Німці живуть за правилом «все що не дозволено - заборонено». Якщо на газоні відсутня табличка, роздільна по ньому ходити, то можна не сумніватися в тому, що німець не ступить на цей газон. Навіть якщо він запізнюється, а йти по тротуару треба вдвічі довше. Факт 3. Порядок Ordnung muss sein - ця фраза перекладається з німецької як «порядок понад усе». Для представників Німеччини порядок являяется головною національною рисою. Приїжджаючи в Росію вони щиро дивуються тому, як таке можливо, що поїзд постійно спізнюється, а пральна машина вже на наступний день після покупки виходить з ладу. Німці ніколи нічого не роблять спонтанно. Вони завжди все планують. Причому задовго вперед і знаючи, що обставини ще не раз зміняться. Однак для них краще кілька разів все перепланувати, ніж не мати плану взагалі. Факт 4. Освіченість. Для німців широкий кругозір і освіта значать дуже багато чого. Процитувати Канта чи Гете в ході розмови абсолютно в порядку речей. Більш того, людина цього не робить, на думку німців, показує скоріше свою неосвіченість, ніж свою скромність. Однак це зовсім не означає, що якщо ви не читали «Фауста», то вам не треба навіть починати розмову з жителем ФРН. Серед молоді ви зустрінете чимало тих, хто навіть не в курсі хто цього «Фауста» написав.

Повний План вивчення теми

План проекту - [1]

Навчальні цілі

1-й етап: Зацікавити учнів подорожувати. Сформувати внутрішню мотивацію щодо вивчення теми. Виробити навички рольової поведінки та розподіляти між собою завдання. 2-й етап: Розвинути комунікативні навички. Формування первинних навичок збору даних методом опитування та обробки зібраних даних. Розвиток вміння робити висновки. 3-й етап: Удосконалення навичок роботи у мережі Інтернет, а саме пошуку веб-ресурсів за ключовими словами. Вчаться аналізувати проблему з різних поглядів, об'єктивно оцінювати інформацію. 4-й етап: Формування навичок добору інформації на дану тему. Розвивають навички мислення: аналіз та оцінювання за критеріями. 5-й етап: Розвиток розумових дій, а саме вміння робити висновки. Навчитися планувати презентацію і готувати до неї потрібні матеріали (підбирати текст, малюнки тощо). 6-й етап: Удосконалення умінь та навичок створення мультимедійної презентації та публікації. Розвиток вмінь коротко і ясно висловлювати свої думки, структурувати тестову інформацію, підбирати яскраві та цікаві малюнки до тексту. Розвиток вмінь аргументувати та доводити свою думку. Розвиток навичок публічного виступу. Створюючи публікації та презентації учні набувають інформаційної культури вмінь посилатися на друковані та Інтернет-видання. Вчаться сумісної роботи: розподілу обов’язків, відповідальності за свої дії, взаємоповаги та взаємодопомоги.

Опис оцінювання

Використання запитань впродовж вивчення теми для з’ясування розуміння студентами Основних понять з теми. Також можна надати студентам можливість пройти опитування, аби зрозуміти їх ідеї стосовно того чи іншого питання.

http://master-test.net/ru/quiz/testing/id/33186

Діяльність учнів та вчителя

За тиждень до початку роботи над проектом вчитель готує публікацію для учнів про подорож до країни своєї мрії. Робота над проектом починається з розгляду основної проблеми дослідження. Вчитель проводить бесіду з учнями про країну,мову якої вивчають. Учні ознайомлюються з презентацією свого вчителя, із темою, питаннями та завданнями проекту. 1-й етап: Учні переглядають презентацію проекту та обговорюють поставлену проблему. Знайомляться з критеріями виконання своїх робіт. Зібрану інформацію учні спільно вивчають та опрацьовують: • створюють публікацію; • створюють рекламну презентацію "Подорож країнами мрій"; 2-й етап: проведення опитування серед однолітків та батьків за запропонованою вчителем схемою. Визначення рівня інтересу до проблеми дослідження. 3-й етап: перегляд веб-ресурсів із заданої теми. Блог проекту 4-й етап: Підведення підсумків роботи та підготовка до презентації результатів. Ознайомлення учнів з критеріями оцінювання учнівських робіт. 5-й етап: Створення мультимедійної презентації, публікації . 6-й етап: Захист проектів.

025.jpg
026.jpg

Відомості про автора

Ім'я, прізвище

Романескул Ірина

Фах, навчальний предмет

Філологія* Мова і література (німецька мова)

Навчальний заклад

Кіровоградський державний педагогічний університет імені Володимира Винниченка

Місто\село, район, область

м.Кіровоград

Контактні дані

Відомості про тренінг

Дати проведення тренінгу

З 3 лютого по 14 лютого 2014 року.


Місце проведення тренінгу

КДПУ ім.В.Винниченка

Тренери

Копотій Вікторія Володимирівна

Ресурси