Чипсети компанії VIA. СПК
|
Чіпсети компанії VIA
Компанія VIA Technologies, Inc. є одним з найстаріших гравців на ринку системної логіки і випускає широкий асортимент чипсетів для всіх основних процесорних платформ, включаючи новітні процесори Intel і AMD, а також для всіх типів систем: настільних, ноутбуків ы серверів. Всі чипсети компанії VIA побудовані за класичною двухмостовой схемою. Назви чипсетів для процесорів Intel починаються з літери «P», а назва чипсетів для процесорів AMD - з букви «K». VIA пропонує широкий спектр чіпсетів з наборів функцій, які включають новітні технології пам'яті і розширені можливості цифрових медіа.
Для процесорів VIA, тобто з високим ступенем інтеграції цифрових мікросхем ЗМІ з інтегрованими графічними процесорами (позначається "I.G."), які забезпечують розробникам системи з вражаючим набором функцій для широкого кола додатків для робочого столу. Включення новітніх технологій пам'яті, таких як DDR2 і передових цифрових можливостей засобів масової інформації в тому числі HDTV і підтримку HD Audio, VIA десктопні чіпсети випускають якісну побутову електроніку для розваг, допомагаючи знизити загальне енергоспоживання системи.
Історія-аналіз
Компанія VIA Technologies , Inc. хоч і присутня довгий час на ринку , але , схоже , здасть свої позиції. Зокрема , є проблеми з ліцензуванням окремих технологій , які необхідні для виробництва системної логіки.
Чіпсети компанії VIA
У 2009 році VIA фактично залишила ринок настільних ПК , зосередившись на мобільному сегменті (у тому числі на розробку власної платформи VIA Nano ) . Однак позиції компанії як і раніше сильні на ринку компактних настільних ПК ( неттопів ) . Крім того , VIA активно просуває свою продукцію для ноутбуків , серверних платформ , вбудованих рішень , а також для великого спектру пристроїв , побудованих на архітектурі х86. Необхідно відзначити , що нинішня лінійка чіпсетів досить стара , і наводимо ми її лише тому , що рішення на їх базі поки існують і відрізняються непоганим поєднанням ціни та якості. Нижче наведені дані тільки для Intel , так як для Socket АМ2 продукції від VIA немає. Якщо закрити очі на відсутність шин PCI Express xl , то ця системна логіка виглядає цілком адекватно , на рівні серії чіпсетів 96Х від Intel. До значимих плюсів можна віднести технологію , реалізовану в серії VIA РТ880 , яка дозволяє двом відеокартам AGP і PCI Express працювати одночасно. Звичайно , швидкості інтерфейсів для сучасних відеоприскорювачів буде недостатньо , але сама по собі можливість досить цікава . До позитивних моментів можна віднести те , що всі чіпсети підтримують цілих шість портів PCI , що може стати в нагоді у випадку , коли при переході з однієї платформи на іншу необхідна установка додаткового обладнання , яке раніше працювало на шині PCI. Максимальний об'єм оперативної пам'яті невеликий - всього 4 Гбайт , зате з підтримкою ЕСС - технології, що збільшує ефективність її роботи . У недорогих продуктах це рідко зустрічається , і для простих серверних рішень може виявитися цілком доречно. Адже , крім того , можливості організації дисків в RAID також досить насичені. Від чіпсета , випущеного в 2005 році , навряд чи варто очікувати і вбудованого високоякісного звуку. У ньому присутній лише актуальний на той момент кодек АС'97 . А у наборів VIA Р4М890 і VIA Р4М900 є навіть апаратний кодек MPEG2 , а також підтримка HDV . Материнська плата , побудована на цих мікросхемах VIA , підійде для добротної офісної системи , недорогого домашнього комп'ютера або простого сервера для домашньої мережі або невеликої організації .
Посилання
[click me]