Стаття до проекту "Інформаційне суспільство". Яременко Максим

Матеріал з Вікі ЦДУ
Версія від 12:10, 20 листопада 2013; Max Yarko (обговореннявнесок)

(різн.) ← Попередня версія • Поточна версія (різн.) • Новіша версія → (різн.)
Перейти до: навігація, пошук

Бронзовий Хрущов маскується у Криму під не пізнаного «відпочиваючого» 7 листопада 2013 від до Краєзнавство

Улітку цього року одна з українських газет розкопала в соціальній мережі Інтернету повідомлення, що в ливарному цеху під Києвом виготовляють досить цікавий пам’ятник і навіть опублікувала його фото. На ньому бачимо дивовижно схожого на Микиту Хрущова літнього чоловіка у плащі та шляпі, що сидить на лаві й гладить кота.

В інформації були наведені слова одного з авторів проекту: «Я не можу назвати чоловіка на лаві Хрущовим, адже тоді пам’ятник можуть пошкодити націоналісти. Давайте скажемо так — це чоловік, схожий на нього. Кіт на лавці — символ відпочинку і позитивної енергетики. Поки що назвати точне місце, де поставлять пам’ятник, не можу, як і замовника роботи. Місця пропонувалися різні, але вони то зайняті, то спірні. Ми спочатку хотіли зробити пам’ятник із каменя, але потім передумали — можуть розбити вандали. Томі відлили з бронзи. Скульптура матиме назву «Відпочиваючий кримчанин».

Минав час, звістка не викликала особливої зацікавленості мас-медіа і про неї невдовзі всі забули. Ніяких повідомлень про відкриття цього пам’ятника в Криму не було. Але ж не міг він зникнути безслідно або зберігатися так довго законспірованим десь на подвір’ї замовників. Мої пошуки «Відпочиваючого кримчанина» теж тривалий час були безрезультатними. А нещодавно, перечитуючи враження гостей Криму про їхній літній відпочинок, я випадково натрапив на одній із сторінок УКонтакті на повідомлення жінки, яка провела свою відпустку в селищі Партеніт і там бачила бронзового чоловіка у вишиванці, дуже схожого на Хрущова. Маючи таку адресу я розшукав у соціальній мережі й кілька пристойних фотознімків цієї скульптури.

Тепер у Партеніті, а точніше в лікувально-оздоровчому комплексі «Айвазовске», всі бажаючі мають можливість посидіти на лаві поруч із бронзоволиким чоловіком, що схожий на Хрущова. Особливо це подобається дітлахам, які люблять погладити статечного кота, знаючи, що він від них не втече. Архівні знімки колишнього компартійного генсека засвідчують, що Хрущов таки любив домашніх тварин. На своїй дачі в Піцунді він товаришував із пухнастою сибірською кішкою, псом Арбатом і навіть із маленьким ведмежам. А ще там було і граченя Кава, якого він виходив і вилікував, коли воно випало з гнізда. Кава постійно літав за Микитою Сергійовичем і брав їжу тільки з його рук.

Оприлюднюючи нині ці дані, я побоююсь, що «Відпочиваючого кримчанина» всі почнуть сприймати не лише за чоловіка, схожого на радянського державного й партійного діяча з 1953 по 1964 рік Микиту Хрущова, а як пам’ятник персонально йому. А це може таїти в собі чимало несподіваних наслідків. Адже не стільки українські націоналісти, як активісти численних проросійських шовіністичних організацій Криму ставляться до постаті М.Хрущова вкрай вороже.

Вони все ще сповідують міф совєцької доби, що він «подарував Крим Україні». Цю думку постійно підігрівають окремі політики, намагаючись посіяти розбрат та неспокій у суспільстві, збурити кримське населення. Вони нав’язують думку про неправомочність рішень вищих законодавчих органів СРСР, РРФСР та УРСР стосовно приєднання Криму до України. Хрущова ж вони виставляють мало не затятим українським націоналістом. Не розвіяла це упереджене ставлення навіть заява сина Микити Хрущова Сергія про те, що указ Хрущова не мав юридичної сили, бо не був ратифікований Верховною Радою СРСР, цей недогляд пізніше виправив Борис Єльцин. Сергій Хрущов, зокрема, зазначив: «Ми знаємо, як у Біловежській Пущі три керівники домовлялися про розвал Союзу. Кравчук тоді спитав у Єльцина: «А що з Кримом будемо робити?», а той відповів: «Та забирай». Тож подарував півострів не Хрущов, а Борис Миколайович, ставте йому пам’ятник»”.

Як би там не було, але з 1954 року Крим і Севастополь функціонують як суб’єкти України. Останнім часом майже кожну річницю договору щодо долі півострова кримські українофоби відзначають мітингами та російськими маршами, що символізують єдність Криму й Росії, під державними прапорами РФ, портретами Владіміра Путіна і Дмитра Медвєдєва. Під час таких акцій звучать прокльони та лайки на адресу Хрущова, а його портрети завжди або закидають яйцями або ж спалюють.

Загальновідомо, що в біографії Хрущова чимало не лише білих плям, але і темних місць. Але спекулювати цим, перекручувати й довільно трактувати історичні факти не гоже. А поки любителі цього ще не перевелися, бронзовому Микиті Хрущову доводиться маскуватися під непізнаного «Відпочиваючого кримчанина».

http://tavrijci.org/bronzoviy-hrushhov-maskuyetsya-u-krimu-pid-ne-piznanogo-vidpochivayuchogo/

Bronzoviy...-Foto-1-Pam---yatnik---Vidpochivayuchomu-krimchaninu---u-selishhi-Partenit.jpg