Клод Шеннон
Шеннон відомий тим, що запропонував теорію інформації в науковій статті, опублікованій в 1948 році. Йому також приписують винайдення теорії проекту цифрового комп'ютера та цифрового каналу в 1937 році, коли, бувши 21-річним студентом в Массачуссетському технологічному інституті, він написав дисертацію, в якій демонструє, що з допомогою електричного застосування Булевої алгебри можна сконструювати та розв'язати будь-які логічні і числові зв'язки.
Біографія
Шеннон народився в Петоскей, штат Мічіган. Його батько, нащадок перших поселенців Нью-Джерсі, був бізнесменом і якийсь час суддею. Його мати, Мейбл Волф Шаннон (1890—1945), дочка німецьких іммігрантів, була вчителем мови, а пізніше директором середньої школи Гейлорда, Мічіган. Перші шістнадцять років життя Шеннон провів у Гейлорді, де закінчив школу в 1932 році. Шеннон показав схильність до механічних речей.
Найбільше йому вдавалися наука та математика, і удома він створив такі пристрої як моделі літаків, які керувалися по радіо, й систему телеграфу до фірми друга на відстань в половину милі. Підлітком він працював як посильний у Western Union. Його дитячим героєм був Томас Едісон, хто, як Шеннон пізніше дізнався, був його далеким родичем. Обидва вони були нащадками Джона Огдана, колоніального лідера та предка багатьох видатних людей.
З 1950 по 1956 Шеннон займався створенням логічних машин, таким чином, продовжуючи починання фон Неймана та Тьюринга. Він створив машину, яка могла грати в шахи, задовго до створення Deep Blue. У 1952 Шеннон створив навчальних машин пошуку виходу з лабіринту.
У 1985 році Клод Шеннон зі своєю дружиною Бетті відвідує Міжнародний симпозіум з теорії інформації в Брайтоні. Шеннон досить довго не відвідував міжнародні конференції, і спочатку його навіть не впізнали. На банкеті Клод Шеннон дав коротку промову, пожонглювати всього трьома м'ячиками, а потім роздав сотні і сотні автографів здивованим його присутністю вченим і інженерам, відстояв довжелезну чергу, відчуваючи трепетні почуття по відношенню до великого вченому, порівнюючи його з сером Ісааком Ньютоном.